شناسه: 45506

جزئیات ممنوعیت فروش بلیت حمل‌ونقل عمومی به افراد فاقد کارت واکسن کرونا از اول آذر

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از اعمال محدودیت فروش بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس برای افراد فاقد کارت واکسن کرونا از ابتدای آذر ماه خبر داد.
به گزارش جهت پرس، 

شهرام آدم نژاد  اظهار کرد: پروتکل‌های متعددی را با وزارت بهداشت در حوزه حمل‌ونقل بین‌شهری اعم از هوایی، جاده‌ای ریلی و دریایی داشته‌ایم و محدودیت‌هایی را در رابطه با سفر اعمال کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: یکی از بحث‌هایی که اخیرا با توجه به گسترش واکسیناسیون کرونا روی داده بحث کنترل افراد و تشویق کسانی است که واکسن را تزریق کرده‌اند.

وی ادامه داد: بر این اساس از اول آذرماه امسال با توجه به مکاتبه با وزارت بهداشت قرار بر این شده هر کسی که می‌خواهد از حمل‌ونقل عمومی (قطار، اتوبوس، هواپیما و...) استفاده کند باید کارت واکسن ارائه دهد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: در این راستا سامانه‌ای تحت عنوان سامانه امید در اختیار همه مراکز فروش بلیت قرار می‌گیرد، مردم قبل از تهیه بلیت باید کد ملی و کارت واکسن را در این سامانه بارگذاری کنند.

آدم‌نژاد بیان کرد:‌ در صورتیکه مسافران کارت واکسن را ندارند حتما باید تست PCR منفی 72 ساعته را ارائه دهند. این برنامه برای افراد بالای 12 سال کشور اجرایی می‌شود.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه