شناسه: 43955

یک شکست دیگر در کارنامه آمریکا ثبت شد

سخنگوی پنتاگون گفت، به دلیل کار نکردن "تقویت کننده موشک"، آزمایش مربوط به توسعه تسلیحات مافوق صوت (هایپرسونیک) با شکست مواجه شد.
به گزارش جهت، 

سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که در تاریخ ۲۱ اکتبر وزارت دفاع یک آزمایش جمع آوری داده‌ها را از مجموعه فضایی اقیانوس آرام-آلاسکا، کودیاک و آلاسکا انجام داد تا به توسعه فناوری مافوق صوت این وزارتخانه اطلاع دهد. این آزمایش به دلیل خرابی تقویت کننده آن طور که برنامه ریزی شده بود، انجام نشد.

وی گفت که تقویت کننده مورد استفاده در این آزمایش بخشی از برنامه تسلیحات مافوق صوت نبوده و همچنین مربوط به "بدنه لغزنده مافوق صوت مشترک" که توسط نیروی دریایی طراحی شد و وزارت دفاع آن را در ۲۰ مارس ۲۰۲۰ با موفقیت آزمایش کرد، نیست.

این سخنگو اظهار کرد که مقامات دفاعی اقدام به انجام یک بازبینی برای تعیین علت خرابی سیستم تقویت کننده، کرده‌اند.

پیشتر نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده بود که یک آزمایش تسلیحاتی با ارتش این کشور انجام داده است که فناوری‌ها و قابلیت‌های مافوق صوت پیشرفته را به نمایش می‌گذارد. این همکاری بر پیشرفت کار در حمله سریع متعارف نیروی دریایی با استفاده از یک سیستم تسلیحاتی مافوق صوت غیرهسته‌ای و همچنین قابلیت حمله تهاجمی سلاح مافوق صوت بلند برد در ارتش متمرکز بوده است.

در ماه ژوئیه، نیروی هوایی آمریکا گفت که دومین آزمایش "موشک مافوق صوت پرتاب شده هوایی" (ARRW) پس از روشن نشدن موتور موشک شکست خورد. اولین آزمایش در ماه آوریل هنگامی شکست خورد که در موتور تقویت‌کننده آن مشکلی به وجود آمد.

منبع: ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه