شناسه: 43732

کارمندان و مراجع در قوه قضائیه دسترسی به اطلاعات شخصی شهروندان ندارند

مرکز رسانه دستگاه قضا تاکید کرد: نه تنها کارمندان و کارکنان بلکه سایر مراجع در قوه قضائیه نیز هیچ دسترسی بدون ضابطه ای به اطلاعات شخصی شهروندان نداشته و دسترسی های ضروری فقط با حکم قضائی و تحت شرایط و ضوابط قانونی صورت میگیرد.
به گزارش جهت، 

مرکز رسانه قوه قضائیه در اطلاعیه ای در  خصوص اظهارات یکی از مجریان صدا و سیما در برنامه زنده تلویزیونی تهران بیست تاکید کرد:

نه تنها کارمندان و کارکنان بلکه سایر مراجع در قوه قضائیه نیز هیچ دسترسی بدون ضابطه ای به اطلاعات شخصی شهروندان نداشته و دسترسی های ضروری فقط با حکم قضائی و تحت شرایط و ضوابط قانونی صورت میگیرد.

اطلاعیه مرکز رسانه قوه قضائیه تاکید میکند: بیان چنین اظهاراتی آن هم از آنتن زنده رسانه ملی، نشان گر عدم اطلاع گوینده از مقررات و فرایندهای قانونی و حقوقی است.

این اطلاعیه می افزاید: 

با توجه به ظرفیت های فعلی در فضای مجازی، دسترسی به شماره تلفن همراه فعالین رسانه ای یا مجریان صدا و سیما کار چندان پیچیده و سختی نیست و نیاز به دسترسی های قضائی یا خاص ندارد.

مرکز رسانه قوه قضاییه در پایان با اشاره به اینکه تماس با این مجری تلویزیون ممکن است از ناحیه هر فرد و شهروندی با وابستگی یا بدون وابستگی به عدلیه انجام شده باشد و تشخیص هویت افراد و انتصابشان به نهادها در این شرایط، سخت است تاکید کرده : خود را موظف میدانیم از نقد و بررسی و توجه به مسائل مربوط به قوه قضاییه در برنامه تهران بیست تقدیر و تشکر کنیم.

منبع: برنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه