شناسه: 42309

ارقام نجومی برای اجرای رتبه‌ بندی معلمان

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به اینکه اعداد و ارقام متفاوت و نجومی برای اجرایی شدن رتبه‌بندی معلمان مطرح می‌شود، گفت: برای رفع این مشکل ۹ پیشنهاد برای انطباق آنچه وجود دارد با نظام رتبه‌بندی واقعی مطرح کرده‌ام.
به گزارش جهت پرس، 

حمیدرضا حاجی بابایی در جمع خبرنگاران گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان موضوع بسیار مهمی است که معمولا موضوع گفت‌وگو و مصاحبه‌های مسئولان قرار گرفته است، اما به نظر می‌رسد کمتر در این مورد اظهار نظری که نزدیک به واقعیت باشد، صورت گرفته است.

وی افزود: متاسفانه اظهار نظرها، منطبق بر سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش بیان نمی‌شود. 

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این موضوع مهم مدتی است که در مجلس مورد بحث قرار گرفته است و اعداد و ارقام متفاوت و نجومی برای اجرایی شدن آن مطرح می‌شود، اما تا به امروز ندیدم که هیچ یک از اعتبارات مطرح شده با کار دقیق کارشناسی بیان شده باشد.

وی اظهار داشت: بیشتر موارد بر اساس حدس و گمان بیان می‌شود که متاسفانه همین حدس و گمان‌ها و عدم انطباق اظهار نظرها با واقعیت رتبه‌بندی باعث ایجاد ابهام و فقدان کارشناسی دقیق، زمینه‌ساز برداشت‌های نادرست و غیرقابل قبول شده است.

حاجی بابایی تاکید کرد: همکاران ما در کمیسیون آموزش مجلس با وسعت نظر و دیدگاه مثبت نظام رتبه‌‌بندی را پیگیری کرده‌اند، اما محدودیت‌های ایجاد شده موجب هدایت این امر به سمتی است که خروجی کار را نمی‌توان به عنوان نظام رتبه‌بندی معلمان پذیرفت.

وی افزود: برای رفع این مشکل 9 پیشنهاد برای انطباق آنچه وجود دارد، با نظام رتبه‌بندی واقعی مطرح کرده‌ام، که اطمینان دارم با طرح در صحن علنی مجلس و مساعدت نمایندگان، به‌ویژه اعضای کمیسیون آموزش، لایحه نظام رتبه‌بندی به معنای واقعی مطرح و مصوب خواهد شد.

حاجی بابایی اظهار داشت: برای تحقق این موضوع که نظام رتبه‌بندی معلمان به معنای واقعی بر اساس کارشناسی، با تامین اعتبار مورد نیاز و مدافع حقوق معلمان و بر اساس مفاد سند تحول بنیادین باشد از همه ظرفیت‌های مجلس  استفاده می‌شود.

وی بیان داشت: لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی از موضوعات بسیار مهمی است که به هیج عنوانی قابل اغماض نیست و با عزم نمایندگان مجلس، به‌ویژه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات امیدواریم به یک لایحه جامع و منطبق باسند تحول بنیادین در آموزش و پرورش دست یابیم و همچنین همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشور و لشکری و تامین اجتماعی را نهایی کنیم.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه