شناسه: 42212

ادعاهای ضد ایرانی بنت در مجمع عمومی سازمان ملل

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اذعان به پیشرفت‌های روزافزون ایران در عرصه تحقیق و توسعه هسته‌ای، خواستار اقدامات جدی‌تر برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران شد.
به گزارش جهت، 

نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه طی سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به لفاظی علیه ایران پرداخت و مدعی شد که برنامه هسته‌ای ایران به مرحله‌ای حساس رسیده است.

نفتالی بنت که همچون دیگر رژیم صهیونیستی و حامیان غربی این رژیم از هیچ تلاشی برای زیر سؤال بردن ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران فروگذار نمی‌کند، با غنیمت شمردن فرصت سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای پیشبرد این هدف اظهار داشت: «طی چند سال اخیر ایران گام بلندی در زمینه تحقیق و توسعه هسته‌ای و افزایش ظرفیت تولید و غنی‌سازی برداشته است. برنامه ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای [طبق ادعای مقامات صهیونیستی و غربی] به یک نقطه حیاتی رسیده است. همه خطوط قرمز پشت سر گذاشته شده‌اند.»

وی در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود گفت: «همان‌طور که برنامه هسته‌ای ایران به نقطه حساس رسیده، صبر ما هم دارد به سر می‌آید. کلمات، سانتریفیوژها را از حرکت بازنمی‌دارند. ما اجازه نخواهیم داد که ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی همچون دیگر مقامات این رژیم و حامیانش در غرب بدون ارائه هیچ‌گونه شواهدی ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم کرده است که تأسیسات هسته‌ای ایران طی این سال‌ها تحت نظارت شدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و حتی این نهاد که طرف‌های غربی نفوذ زیادی بر آن دارند نیز تاکنون حاضر به تأیید چنین ادعایی نشده است.

جمهوری اسلامی ایران بارها تأکید کرده است که سلاح هسته‌ای هیچ جایی در دکترین دفاعی‌اش ندارد  و برنامه هسته‌ای کشور صرفاً برای تحقق اهداف صلح‌آمیز دنبال می‌شود.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه