شناسه: 41906

برگ سبز صادره از تعویض پلاک کافی است؟

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد برگ سبز صادره از مراکز تعویض پلاک، کافیست و لزومی به اخذ تاییدیه نقل و انتقال نیست.
به گزارش جهت، 

 سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد برگ سبز صادره از مراکز تعویض پلاک، کافیست و لزومی به اخذ تاییدیه نقل و انتقال نیست.

در این بخشنامه آمده است نظر به اینکه ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۸۹ تصریحی بر ضرورت اخذ و ملاحظه گواهی نقل و انتقال تحت عنوان تاییدیه نقل و انتقال قبل از هرگونه انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی ندارد لذا برگ سبز صادره از مراکز تعویض پلاک ابزاری از طرف دارنده خودرو که موجب این احراز بررسی و جری تشریفات قانونی مصرحه بوده که پایت ام را نموده و لزومی به اخذ تاییدیه مورد بحث قبل از انتقال قانونی خودرو در دفاتر اسناد رسمی نیست.

برچسب ها

ثبت دیدگاه