شناسه: 41696

تحرکات جدید آمریکا در مرز عراق و سوریه

یک سیاستمدار لبنانی اعلام کرد نظامیان آمریکا تحرکات و جابه‌جایی‌های مشکوکی در نزدیکی مرز عراق و سوریه دارند.
به گزارش جهت پرس، 

«هادی قبیسی» تحلیلگر مسائل سیاسی لبنان امروز (یکشنبه) اعلام کرد نظامیان آمریکا تحرکات مشکوکی در نزدیکی مرز عراق و سوریه دارند و این جابه‌جایی‌ها به قدری زیاد است که تعجب همگان را برانگیخته است.

قبیسی در ادامه افزود: تحرکات شدید و جابه‌جایی‌های نظامیان آمریکا در مرز عراق و سوریه به قدری زیاد است که سوالات زیادی را به وجود آورده است و از نظر ما این تحرکات برای ارائه خدمات به تروریست‌هاست و خطر امنیتی برای این دو کشور دارد.

«صباح العکیلی» تحلیگر دیگری نیز در این خصوص اعلام کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن نیرو‌های عراقی در مرز مشترک با سوریه به دنبال باز کردن راهی برای بازگشت داعش به این کشور‌ها هستند.

چند ماه پیش یعنی در بامداد ۷ تیر ۱۴۰۰، اخباری مبنی بر حمله آمریکا به مواضع نیرو‌های مقاومت در مرز عراق و سوریه منتشر شد که به دستور مستقیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته بود که در پی این حمله آمریکا به مواضع نیرو‌های مقاومت الحشد الشعبی در مرز سوریه و عراق ۴ تن شهید و چند تن دیگر زخمی شدند.

با وجود اینکه آمریکا با عراق توافق کرده است تا آخر سال جاری میلادی از این کشور خارج شود، اما بر اساس گزارش‌ منابع محلی عراق نظامیان آمریکا در حال ساخت‌ و ساز‌های مشکوک در پایگاه هوایی عین الاسد هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها

ثبت دیدگاه