شناسه: 41361

چرا پوتین با رئیسی تماس گرفت؟

ولادیمیر پوتین در تماس تلفنی با آیت الله سیدابراهیم رئیسی، با بیان اینکه به‌علت احتمال ابتلا به بیماری کرونا به قرنطینه رفته است، خواستار انجام هماهنگی برای دیدار دو رئیس جمهور در اولین فرصت شد.
جهت -  

 ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز سه شنبه طی تماس تلفنی با آیت الله سیدابراهیم رئیسی،  با بیان اینکه بعلت احتمال ابتلا به بیماری کرونا به قرنطینه رفته است، خواستار انجام هماهنگی برای دیدار دو رئیس جمهور در اولین فرصت شد.

تداوم همکاری‌ها حول محور مقابله با کرونا

رئیس جمهور روسیه با اشاره به همکاری های مسکو ـ تهران در زمینه مقابله با کرونا و همچنین تولید مشترک واکسن اسپوتنیک، بر تداوم این همکاری ها تاکید کرد.

رئیسی چه گفت؟

رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز در تماس تلفنی ولادیمیر پوتین، گفت: توسعه و تعمیق همکاری های دو کشور را در همه ابعاد دنبال می کنیم.

آیت الله رئیسی همچنین با تاکید بر ضرورت تداوم همکاری های دو کشور در زمینه مقابله با کرونا از جمله در زمینه تولید واکسن مشترک، اظهار داشت: این همکاری ها باید تا ریشه کن شدن کامل این بیماری عالمگیر با قوت ادامه یابد.


شایعه‌سازان ناامید شدند

برخی فعالان ضدانقلاب در فضای مجازی، پس از انتشار خبر لغو دیدار احتمالی پوتین با رئیسی، در حال تلاش برای شایعه‌سازی و ایجاد تنش در روابط دو کشور بودند.
کاربران ضدانقلاب در شبکه‌های اجتماعی تا کنون نسبت به انتشار خبر تماس تلفنی پوتین با رئیسی و مشخص شدن دلیل لغو دیدار رئیس جمهور ایران و روسیه، واکنشی نشان نداده‌اند.

برچسب ها

ثبت دیدگاه