شناسه: 41344

محاصره یمن پایان خواهد یافت؟

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با اشاره به اینکه برای اولین بار از زمان محاصره بندر الحدیده یک کشتی کانتینری از جده عازم این بندر شده است آنرا گامی درست در راستای حرکت به سوی صلح دانست.
به گزارش جهت، 

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد که برای نخستین بار از زمان محاصره بندر الحدیده تا کنون، اولین کشتی کانتینری به صورت مستقیم از جده به سمت الحدیده به راه افتاده است.

اولین کشتی از جده به سمت الحدیده یمن به راه افتاد/ گامی صحیح است

وی با انتشار توییتی اعلام کرد: از زمان محاصره بندر الحدیده و بمباران آن از سوی ائتلاف آمریکای-سعودی-بریتانیایی-اماراتی و متحدانشان (تا کنون) اولین کشتی کانتینری مستقیماً از جده به سمت الحدیده به راه افتاد. امیدواریم برادران در بخش خصوصی مسؤولیت‌های خود را بر عهده بگیرند و از طریق بندر الحدیده اقدام به واردات کند زیرا این موضوع منجر به کاهش گرانی و کاهش هزینه زندگی شهروندان می‌شود.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در ادامه توییت خود آورده است: ادامه ورود کالا از طریق بندر الحدیده گامی صحیح در راستای تقویت اعتمادسازی برای رفتن به سمت صلح فراگیر و تاکید عملی است البته اگر استمرار یابد.

اولین کشتی از جده به سمت الحدیده یمن به راه افتاد/ گامی صحیح است

الحوثی تاکید کرد: ذهنیت تجاوزگری و محاصره که ثمری ندارد و رنج ملت یمن را به دنبال دارد باید کنار گذاشته شود. از الان به بعد دیگر منطقی نیست که عربستان مانند گذشته توجیهی برای ممنوعیت کشتی‌هایی که از بنادرش می‌آیند، پیدا کند یا اینکه آنها را مجبور به عبور از جیبوتی کند.

منبع: مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه