شناسه: 41343

قاتلی که از یاخچی‌آباد به آلمان گریخت

قاتل فراری که بعد از جنایت مسلحانه به آلمان گریخته است در دادگاه ایران به قصاص محکوم شد.
به گزارش جهت، 

بیست‌وهفتم آذر۹۴ تیراندازی در یکی از محله‌های یاخچی آباد تهران رخ داد که باعث زخمی‌شدن مردی میانسال و به قتل رسیدن پسر جوان او به نام پیمان شد.

تحقیقات پلیسی نشان داد که مردی به نام روح‌ا... همراه برادرش منوچهر و چند نفر دیگر با فردی در محل اختلاف داشته و با او دعوا کرده بودند.

پدر مقتول به رفتار آن‌ها که باعث نا امنی در محل شده بود اعتراض کرد و خواست آن‌ها از محله بروند که افراد مهاجم با حمله به پدر و پسر به سوی آن‌ها شلیک کرده و باعث قتل پیمان و زخمی‌شدن پدرش می‌شوند.

در عملیات پلیسی تعدادی از مهاجمان دستگیر می‌شوند، اما چند نفر ازجمله روح‌ا... که قاتل پیمان بود از کشور فرار کردند. متهمان در شعبه دهم کیفری یک استان تهران اسفند سال‌گذشته محاکمه شدند.

عامل جنایت در دادگاه حضور نداشت و معلوم شد که او در زندان آلمان بوده و با توجه به تلاش‌های صورت‌گرفته از سوی پلیس بین‌الملل تحویل ایران نشده است.

وکیل تسخیری قاتل همراه بقیه متهمان پرونده، وکلای آن‌ها و اولیای‌دم در این جلسه حضور داشتند و خانواده مقتول خواستار قصاص شدند.

پس از پایان جلسه رسیدگی، سرانجام قضات رای را صادرکردند. روح‌ا... متهم اول پرونده به اتهام قتل عمد به قصاص، بابت اخلال در نظم عمومی به ۷۵ماه حبس، قدرت نمایی با سلاح ۳۰ماه حبس و ۷۴ضربه شلاق و به اتهام حمل سلاح به هفت ماه و نیم حبس محکوم شد. دیگر متهمان نیز به حبس، شلاق و دیه محکوم شدند.

منبع: جام جم

برچسب ها

ثبت دیدگاه