شناسه: 41299

سید حسن نصرالله: رژیم اسرائیل در تنگنا قرار گرفته / نفتکش دوم به زودی وارد بندر بانیاس سوریه میشود

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با اعلام اینکه «نفتکش ایرانی شب یکشنبه وارد بندر بانیاس سوریه شد» از انتقال اولین محموله سوخت ایران در روز پنج شنبه به منطقه البقاع در لبنان خبر داد.
به گزارش جهت پرس، 

سید حسن نصرالله در سخنرانی خود گفت که حزب الله از تشکیل کابینه جدید استقبال و از همه کسانی که در این امر کمک کردند، تشکر می‌کند.

دولت فعلی لبنان به فکر معیشت مردم باشد

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین از دولت پیش برد امور به نخست وزیری «حسان دیاب» به خاطر بردباری و ملی‌گراییش و قبول مسئولیت تقدیر کرد.

وی گفت که اولویت دولت فعلی لبنان باید نجات کشور از دل بحران، فروپاشی اصلاحات و معیشت مردم باشد.

نفتکش ایرانی شب یکشنبه وارد بندر بانیاس سوریه شد

سید مقاومت در مورد مقصد نفت‌کش‌های ایرانی نیز گفت که دو گزینه درباره مقصد کشتی اول بود یکی اینکه محموله را در لبنان تخلیه کند یا اینکه در سوریه محموله‌اش را که مشتقات نفتی است، تخلیه می‌کرد.

وی گفت به دلیل اینکه برخی از طرف‌ها در تنگنا قرار نگیرند، حزب الله تصمیم گرفت که نفتکش را به سوریه بفرستد.

سید حسن نصرالله افزود سوریه حرکت کشتی در بندر بانیاس را تسهیل کرد تا محموله تخلیه شده و بعد از آن به مرز لبنان منتقل شود و در این مسیر، امنیت تانکرهای نفت را تأمین کرد.

وی تاکید کرد این نفتکش شب یکشنبه (دیروز) وارد بندر بانیاس شد و امروز محموله‌اش را تخلیه کرد.

سید حسن نصرالله گفت محموله کشتی اول، پنجشنبه این هفته وارد البقاع (در لبنان) خواهد شد و در مخازن مشخص شده در بعلبک انبار خواهد شد.

رژیم اسرائیل در تنگنا قرار گرفته است

دبیرکل حزب الله در مورد جوسازی رسانه‌ای برخی از مخالفان این مسئله نیز افزود که حساب باز کردن‌های برخی که می‌گفتند که وعده ارسال کشتی‌های ایرانی صرفا مصرف رسانه‌ای است، فروپاشیده است.

وی تاکید کرد رژیم اسرائیل در تنگنا قرار گرفته است و معادله بازدارنده آتی همین است که نفتکش اولی را حمایت کرد و اجازه داد به لبنان برسد.

نصرالله افزود آمریکایی‌ها می‌گویند ما به دنبال کمک به ارتش لبنان هستیم، آنها بهترست فکری برای تجهیزاتی که در افغانستان جا گذاشتند، بکنند.

وی گفت آمریکا از همان ابتدایی که اعلام شد قصد وارد کردن سوخت ایران را داریم، شروع به تهدید سران لبنانی کرد.

دبیر کل حزب الله در ادامه گفت که حتی حساب کردن بر این مسئله که بین حزب الله و دولت لبنان سر قضیه ارسال نفتکش به این کشور مشکلی ایجاد خواهد شد، نیز ساقط شد.

نفتکش دوم بزودی وارد بندر بانیاس سوریه می‌شود

وی درباره محموله کشتی نیز گفت که این کشتی مازوت (نفت کوره) حمل می‌کرد و نفت کش دوم نیز طی چند روز آینده وارد بندر بانیاس خواهد شد.

سید حسن نصرالله گفت که همه مقدمات اداری برای ارسال نفتکش سوم نیز که حامل بنزین از ایران خواهد بود، انجام شده است.

وی در مورد نفتکش چهارمی نیز گفت که این کشتی بعداً ارسال خواهد شد و به دلیل نزدیک شدن به زمستان مازوت (نفت کوره) با خود حمل خواهد کرد.

حزب الله به دنبال تجارت و سود نیست

نصرالله در مورد نفتکش‌های بعدی ادامه داد: بنا بر مسیر دولت جدید به نخست وزیری نجیب میقاتی و اطلاعات، در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

سید مقاومت در چرایی این اقدام حزب الله لبنان گفت این حزب نه به دنبال تجارت است و نه به دنبال سود بلکه کمک می‌کند که مشکلات و رنج‌های مردم لبنان کاهش یابد.

وی در مورد نحوه توزیع مواد و مشتقات نفتی نفتکش‌ها نیز گفت که این مواد به همه گروه‌ها در لبنان تحویل داده خواهد شد و منحصر در هیچ گروه یا فردی نیست.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: ما مکانیزم مشخصی برای تحویل مشتقات ارائه کردیم و هدف ما رقابت با هیچ کسی نیست.

وی گفت که محموله نفتکش‌ها به نهادهایی مانند بیمارستان‌های دولتی و خانه‌های سالمندان و یتیم خانه‌‌ها و مراکز نگهداری معلولین تحویل داده خواهد شد.

باید از رهبر معظم انقلاب ایران تشکر کرد

نصرالله گفت که باید از جمهوری اسلامی ایران به دلیل کمک به لبنان به ویژه رهبر معظم انقلاب و دولت ایران تشکر و قدردانی کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود چهارشنبه این هفته یا  پنجشنبه قیمت نفت کوره اعلام خواهد شد و این قیمت کمتر از قیمت تمام شده خواهد بود؛ چرا که حزب الله به دنبال سود نیست.

وی گفت: فروش سوخت وارد شده از ایران با پول لبنان (لیره) صورت خواهد گرفت و حزب الله قصد دارد که بازار سیاه سوخت و طمع احتکار کنندگان را از بین ببرد.

او همچنین از دولت خواست که ارتش متولی و تضمین کننده امنیت تانکرهای سوخت و رسیدن مشتقات نفتی به لبنان شود.

ما به دنبال بهره برداری سیاسی نیستیم

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: این حزب می‌توانست با ورود هر کشتی به بندر بانیاس اقدام به پوشش رسانه‌ای این حرکت کند که این کار را نکرد.

وی در چرایی این تصمیم افزود: «ما این کار را نکردیم برای اینکه دوست نداشتیم کسی را تحریک کنیم و برای همین این کار را با کمترین پوشش رسانه‌ای انجام دادیم.»

نصرالله ادامه داد:‌ «ما به دنبال این نیستیم که از این حرکت بهره برداری سیاسی کنیم برای اینکه ما به دنبال انتفاع از انگور هستیم نه اینکه مترسک را بکشیم.»

استقبال از سفر هیئت لبنانی به سوریه

دبیر کل حزب الله لبنان گفت که از برکات حرکت نفتکش‌ها این بود که درهای جدیدی را به ویژه بعد از تحرکات مستقیم آمریکا باز کرد.

وی افزود حزب الله از سفر اخیر هیئت لبنانی به سوریه استقبال می‌کند و احتمالا سوخت جایگزین شده با نفت عراق وارد لبنان شود و حزب الله به همین دلیل از دولت عراق تقدیر می‌کند.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین از مردم این کشور خواست که به قانون مربوط به کارت تأمین مالی بدون هرگونه تقلبی پایبند باشند.

عملیات تونل آزادی معانی بزرگی دارد

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی امشب خود به تحولات فلسطین اشغالی اشاره کرد و افزود: عملیات تونل آزادی (فرار اسرای فلسطینی) معانی بسیار مهم و بزرگی دارد.

وی گفت که این عملیات بیانگر ابداع قهرمانان فلسطینی است  که مایه مباهات و باعث افتخار هر انسان شریفی است.

سید مقاومت ادامه داد: این عملیات معانی و پیام‌های زیادی دارد که مهمترین این پیام‌‌ها این است که نشان می‌دهد که فلسطینیان بر آزادی اصرار دارند.»

دبیر کل حزب الله لبنان در مورد بازداشت مجدد چهار تن از شش اسیر فلسطینی گفت: بازداشت آن‌ها چیزی از موفقیت این عملیات کم نمی‌کند. 

‎وی تاکید کرد: مسئولیت محافظت از دو قهرمان خارج از زندان به عهده ملت فلسطین بوده و حمایت از آنها یکی از مهمترین وظایف انسانی  و بزرگترین چیزی است که انسان را به خدا نزدیک می‌کند. اگر آنها به لبنان می‌آمدند با اشتیاق منتظرشان بودیم.

وی خروج اسرائیل از نوار غزه را پیروزی بزرگی برای مقاومت دانست و تاکید کرد: این رویداد نشان داد که گزینه مقاومت مفید است.

توطئه‌های آمریکا بار دیگر شکست خواهد خورد

سید  حسن نصرالله درباره سالروز شهادت فرزندش هادی گفت: در این روز، خون نیروهای مقاومت ما با خون شهدای ارتش در هم آمیخت و این خود منجر به پیروزی شد.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه آمریکایی‌‌ها را خطاب قرار داد و افزود: همانگونه که همه آرزوهایتان بر باد رفت و همه توطئه‌های شما شکست خورد، بار دیگر نیز شکست خواهید خورد و معادله طلایی (ارتش، ملت و مقاومت) باقی خواهد ماند.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه