شناسه: 39786
قوت غالب ایرانی ها گران شد

قیمت برنج هندی از ۳۰ هزار تومان عبور کرد / برنج هندی هم از 30 هزار تومان گذشت

قیمت هر کیلوگرم برنج ایرانی با رکوردی بی‌سابقه به ۴۵هزار تومان رسید و برنج هندی نیز تا ۳۰هزار تومان به فروش می‌رسد.
به گزارش جهت پرس، 

قیمت هر کیلوگرم برنج ایرانی بر اساس مشاهدات میدانی در تهران با افزایشی رکوردگونه 38 تا 45 هزار تومان و برنج هندی نیز 22 تا 30 هزار تومان به فروش می‌رسد که بر این اساس این کالای اساسی درحال تبدیل شدن به کالای لوکس برای بسیاری از خانوارها است و به‌تدریج از سبد خرید آنها خارج می‌شود.

 مسئولیت‌های تنظیم بازار محصولات کشاورزی به‌تازگی از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی بازگشته است اما مسئولین این وزارتخانه از پاسخگویی در این باره به رسانه‌ها به‌عنوان نمایندگان مردم خودداری می‌کنند.

* برنج 45هزارتومانی حباب دارد

نایب‌رییس انجمن برنج گفت: قیمت 45هزارتومانی برنج حباب است و بهترین نوع این محصول در مازندران 34 هزار تومان به‌صورت خالص و بوجاری به فروش می‌رسد.

علی اکبری نایب‌رییس انجمن برنج در گفتگو یا خبرنگار  اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: بهترین برنج ایرانی مانند طارم در مازندران به‌صورت بوجاری و خالص 34 هزار تومان و سایر رقم‌های برنج ایرانی نیز 27 تا 28 هزار تومان به فروش می‌رود.

وی افزود: فروش برنج 45هزارتومانی در تهران حباب و گران‌فروشی است و در صورتی که شرکتی هرکیلوگرم از این محصول را 45 هزار تومان به فروش می‌رساند باید از آن سؤال شود که مگر شالی را به چه‌قیمتی خریداری کرده است.

نایب‌رئیس انجمن برنج با بیان اینکه عده‌ای به‌دنبال بالا بردن قیمت برنج هستند گفت: قیمت 45هزارتومانی برنج مردم را به‌سمت مصرف برنج نیم‌دانه یا برنج خارجی می‌برد.

وی تصریح کرد: وضعیت تولید برنج در سال جاری مناسب است و در صورتی که بیشتر از سال قبل نباشد کمتر هم نیست و برآورد می‌شود در پایان فصل برداشت 2 میلیون و 200 هزار تن برنج در کشور تولید شود.

وی یادآور شد که در استان خوزستان نیز در سال زراعی جاری مانند سال گذشته برنج تولید شد تا از میزان تولید این محصول در کشور کاسته نشود.

اکبریان گفت: تا امروز  بعد از گذشت یک ماه از آغاز فصل برداشت برنج حدود 50 درصد از این محصول برداشت شده است و این عملیات همچنان ادامه دارد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه