شناسه: 38777

محمد مخبر، معاون اول احتمالی رئیسی کیست؟

محمد مخبر فرزند حجت الاسلام غلامحسین مخبر، از وعاظ و منبری‌های سرشناس شهرستان دزفول در استان اهواز است. محمد مخبر از سال ۱۳۸۶ تاکنون ریاست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را بر عهده دارد و به زودی معاون اول دولت مردمی آیت الله رئیسی خواهد شد. مأموریت ویژه مخبر تا پیش از این محرومیت زدایی در نقاط مختلف کشور بود.
به گزارش جهت پرس، 

محمد مخبر فرزند حجت الاسلام غلامحسین مخبر بوده از وعاظ و منبری‌های سرشناس شهرستان دزفول در استان خوزستان است. مخبر مقطع ابتدایی خود را در دزفول گذراند و سپس ادامه تحصیل اش را در مقطع کارشناسی، در رشته مهندسی برق و مقطع کارشناسی ارشد اش را در رشته مدیریت با گرایش سیستم‌ها ادامه داد. او همچنین مقطع دکترای خود را در رشته مدیریت و برنامه ریزی توسعه اقتصادی گذراند.  

مخبر مدرک کارشناسی ارشد و دکترای حقوق بین‌الملل را نیز در کارنامه خود دارد. محمد مخبر از سال ۱۳۸۶ تاکنون ریاست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را بر عهده دارد. از جمله فعالیت‌های انجام شده در این ستاد هم‌زمان با ریاست مخبر، می‌توان به «پشتیبانی بنگاه‌های کوچک اقتصادی برای ایجاد ۱۶۰ هزار شغل» و «تأسیس مؤسسهٔ دانش بنیان برکت جهت پشتیبانی از شرکت‌های کوچک و متوسط دانش بنیان» اشاره کرد.
او همچنین پیش از فعالیت در ستاد اجرایی امام خمینی(ره)، در سِمت معاون اجرایی و مدیر عامل شرکت مخابرات خوزستان و مدیر عامل شرکت مخابرات دزفول مشغول بوده‌است.

برخی اقدامات اخیر مخبر در ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

راه اندازی پالایشگاه در جاسک 
راه اندازی فولاد در خرمشهر
راه اندازی نیروگاه در خواف 
راه اندازی کشت و صنعت در تایباد و لرستان 
ایجاد ۳۵۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در کشور
ساخت ۷۰۰۰ مسکن در مناطق محروم 

اولین تست واکسن کرونای کُوو ایران برکت روی دختر مخبر

نخستین تزریق انسانی مرحله اول  مطالعات بالینی  نخستین واکسن کرونا تولید شده توسط گروه تحقیقاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با نام اختصاصی کُوو ایران برکت روی دختر مخبر، سرکار خانم طیبه مخبر انجام شد.
موضوعی که با واکنش مثبت افکار عمومی قرار گرفت و یک اقدام شجاعانه و تحسین برانگیز شمرده شد.موضوع واکسن ایرانی آن قدر اهمیت داشت که رهبر معظم انقلاب بعد از تزریق دوز دوم واکسن برکت، اختلال ایجاد شده در دسترسی مردم به واکسن را عمدتاً ناشی از بدقولی فروشندگان خارجی واکسن خواندند و گفتند: این مسئله یک بار دیگر به مردم و مسئولان کشور یادآوری کرد که تکیه به دیگران موجب بروز مشکلات می‌شود بنابراین باید بتوانیم در همه مسائل روی پای خود بایستیم.

برچسب ها

ثبت دیدگاه

احمد | جمعه, 05/15/1400 - 11:09 | | پاسخ | پیوند ثابت
سلام ...این جمله را اصلاح بفرمایید و به جای استان اهواز بنویسید استان خوزستان
محمد مخبر فرزند حجت الاسلام غلامحسین مخبر بوده از وعاظ و منبری‌های سرشناس شهرستان دزفول در استان اهواز است.