شناسه: 38550

اقدامی قابل تأمل شهرداری تهران در آستانه مراسم تحلیف رئیس دولت جدید

شهرداری تهران در آستانه برگزاری مراسم تنفید و تحلیف آیت الله رئیسی به عنوان رئیس دولت جدید، اقدام به برافراشتن پرچم های سیاه در برخی از میادین و مراکز شهر تهران کرده است.
به گزارش جهت، 

شهرداری تهران در مناطق مختلف تهران اقدام به برافراشتن پرچم های سیاه کرده است.

برپایه این گزارش، براساس اخبار و گزارشات منتشره فردا سه شنبه مراسم تنفیذ حکم آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب مردم ایران توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار می شود.

همچنین بر اساس اخبار منتشره مراسم تحلیف آیت الله رئیسی روز 5 شنبه برگزار خواهد شد. تاکنون 115 مقام رسمی از 73 کشور جهان  برای حضور در مراسم تحلیف  اعلام آمادگی کرده اند. از بین این مقامات 10 رئیس کشور در تراز سران کشورها، 20 رئیس مجلس، 11 وزیر خارجه، 10 نفر از وزرای دیگر کشورها و همچنین فرستاده ویژه و نواب رؤسای مجالس، رؤسای کمیسیون‌ها و هیئت‌های پارلمانی در این مراسم حضور پیدا می‌کنند. همچنین رؤسای مقامات 11 سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای، نماینده‌ دبیرکل سازمان ملل، رئیس اوپک و مقاماتی از IPU، اتحادیه اروپا، اوراسیا، اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی و آسیایی، سازمان اکو، سیکا و D8 برای حضور در این مراسم دعوت شده و اعلام آمادگی کرده اند.

در همین حال، شهرداری تهران در اقدامی قابل تامل به بهانه فرارسیدن ماه محرم پرچم های سیاهی را در برخی از میادین و مراکز پرتردد شهر تهران برافراشته است. این در حالی است که شهرداری تهران در ایام سوگواری و مناسبت های تقویمی گذشته کمترین تحرکی را از خود نشان نداده که واکنش هایی را نیز برانگیخته بود.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه