شناسه: 37599

کوبا دوباره رنگ آرامش را دید

پس از چند روز اعتراضات و درگیری در کوبا، آرامش به این کشور بازگشته و فعالیت‌های تجاری طبق استاندارد‌های مربوط به کرونا کار خود را از سر گرفته‌اند.
به گزارش جهت پرس، 

پس از چند روز فضای متشنج در کوبا، آرامش به خیابان‌های این شهر بازگشته است.

خبرگزاری روسی تاس نوشت، در حال حاضر شبکه اینترنت تلفن همراه در کوبا بدون اختلال خاصی فعال است و شبکه‌های اجتماعی قابل دسترسی هستند.

این خبرگزاری افزود، با این حال گشت‌های پلیس در نواحی مرکزی «هاوانا» پایتخت کوبا در حال تردد هستند تا امنیت شهر را تضمین کنند.

تاس در ادامه نوشت، فروشگاه‌های پایتخت کوبا با رعایت استاندارد‌های مربوط به شیوع کرونا کار خود را از سر گرفته‌اند و رستوران‌ها نیز به‌صورت بیرون‌بر فعالیت دارند.

چند روز پیش اعتراض‌های گسترده‌ای در هشت شهر کوبا از جمله «هاوانا» پایتخت این کشورعلیه سیاست‌های دولت برگزار شد و معترضان به وضعیت معیشتی خود اعتراض کردند.

علی‌رغم تلاش‌های گسترده آمریکایی‌ها برای ریختن هیزم به آتش این نا‌آرامی‌ها و مداخله در امور داخلی کوبا، هزاران کوبایی روز شنبه در میدان «لا پیراگوا» در شهر هاوانا گرد هم آمدند تا حمایت خود را از سران انقلاب کوبا نشان دهند و بر تبلیغات آمریکا در زمینه بی کفایتی دولت کوبا خط بطلان بکشند.

ایالات متحده آمریکا از زمان انقلاب سال ۱۹۵۹ کوبا به رهبری «فیدل کاسترو» و «ارنستو چگوارا»، محاصره این کشور و اعمال انواع فشار‌های اقتصادی و تهدید نظامی را در دستور کار قرار داده است.

توافق دو کشور در دوره «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا برای عادی سازی روابط هم به رغم کاستن از شدت خصومت واشنگتن با هاوانا، سبب لغو محاصره کوبا نشد. با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۷، او به توافق دولت اوباما با کوبا پشت کرد و دشمنی‌های آمریکا علیه کوبا را شدت بخشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

برچسب ها

ثبت دیدگاه