شناسه: 35815

درباره عطارهایی که زنان را به شیشه معتاد می‌کنند چه می‌دانید؟

نوعی از قرصهای لاغری در بازار داغ داروهای چربی سوز ارائه شده است که در نهایت با فرد را به مخدر شیشه معتاد می‌کند و یا مهر پایان رویای لاغری او خواهد بود.

 عطاری‌ها و جایگاه آن در میان ایرانی‌ها و عموم مردم جامعه جایگاه ویژه و قابل اعتمادی است که از قدیم تا کنون به عنوان بستری امن و شفا بخش محسوب می‌شده‌اند.

بسیاری از مردم در درمان بیماریها و دردهای مختلف پیش از آنکه به پزشک حاضر در مراکز درمانی مراجعه کنند، به عطاری‌های معروف و قدیمی می‌روند و در موارد زیادی هم نسخه شفا بخش افراد توانمند و با تجربه‌ای که در آنجا حضور دارند سلامت افراد را به آن‌ها باز می‌گرداند.

در عین حال نباید از اهمیت مراجعه به پزشکان متخصص در درمان بیماریهای مختلف و نسخه مهم و ضروری که آن‌ها می‌پیچند هم غافل ماند و در همه موارد نمیتوان به سادگی از کنار علائم مرتبط با بیماریها عبور کرد.

تلفیقی از طب سنتی و علم روزی که پزشکان متخصص با سال‌ها تحصیل و آموزش به آن دست پیدا کرده‌اند از جمله مواردی که بسیاری از متخصصان حوزه درمان و نظام سلامت آن را قبول دارند و بیماران و مراجعان خود را به آن توصیه می‌کنند.

 

سودجویی در پوشش عطاری!

در کنار همه مزایای فعالیت و ارائه خدمات عطاریها در زندگی مردم، ورود برخی از سودجویان با پوشش تأسیس عطاری و سوءاستفاده از اعتماد مردمی، در بسیاری از موارد سلامت مردم طی سالهای اخیر دچار چالش شده است.

فروش و عرضه داروهای خطرناک و غیر مجاز که گیاهی نیستند آن‌ هم در پوشش داروی گیاهی، در طول این سالها خطرات متعددی را متوجه سلامت مردم ساخته است و افزایش روز افزون و ورود غیر قانونی و سودجویانه برخی از افراد به این چرخه، ضرورت ورود نهادهای ذیربط به برخورد با متخلفان را دو چندان کرده است.

معضل چاقی و اضافه وزن در میان بسیاری از مردم دنیا آن‌ها را به دلیل اختصاص ندادن وقت کافی برای ورزش و همچنین نداشتن یک رژیم غذایی مناسب و صحیح به سمت تبلیغات فریبنده افراد و موسساتی سوق داده است که گاهی استفاده از نسخه‌ای که توسط سودجویان فوق برایشان پیچیده می‌شود، به قیمت جان آن‌ها ختم خواهد شد.

تبلیغات خوش رنگ و لعاب فروشندگان قرص‌های لاغری و چربی سوز نظر بسیاری از مردم را در حالی به خود جلب کرده است که غافل از تمام مخاطرات جدی که آن‌ها را تهدید می‌کند در مصرف آن بدون هیچ گونه علم و آگاهی اقدام می‌کنند.

 

لاغری تضمینی یا در آغوش گرفتن مرگ؟!

در این گزارش دوربین مخفی فروش و عرضه آزادانه قرص لاغری گلوریا در برخی از عطاریهای شهر تهران که قرصی غیرمجاز و مهلک است را مشاهده می‌کنید.

این قرص در حال حاضر در اغلب عطاریها به صورت بسته های ۳۰ عددی و یا به صورت تکی و دانه‌ای به مشتریانی که متقاضی کاهش وزن هستند فروخته می‌شود.

همانطور که در فیلم مشاهده می‌کنید فروشنده از واژه تضمین لاغری در طول زمانی مشخص را به فرد خریدار می‌دهد و با اطمینان از گیاهی بودن آن سخن می‌گوید و این در حالی است که برخی از مسئولان نظام سلامت و همچنین مدیران ارشد انتظامی پس از انجام آزمایشهای متعدد در آزمایشگاه، از آلوده بودن گلوریا به مخدر شیشه سخن می‌گویند.

 

هشدار رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر به مصرف کنندگان قرص گلوریا

طی روزهای اخیر رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در نشست خبری خود، نسبت به مصرف نوعی از قرصهای لاغری که با نام تجاری گلوریا و آلوده به مخدر شیشه بوده و در میان مردم شناخته شده‌ است هشدار داد.

سردار مجید کریمی با بیان این مطلب که متاسفانه در طول چند ماه گذشته چندین نفر از مصرف کنندگان قرص لاغری گلوریا که با عنوان قرصی گیاهی در عطاریها، آرایشگاهها و برخی از داروخانه‌های متخلف عرضه می‌شود از مردم خواست تا از مصرف آن جدا خودداری کنند.

تعداد قربانیان قرصهای لاغری و یا سایر داروهای پیشنهادی که اغلب در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند کم نیست و متاسفانه عرضه و فروش آن با وجود همه مخاطراتی که به اثبات مراجع علمی هم رسیده است، در حال حاضر به آسانی در مغازه‌های مختلف از سوپر مارکت تا عطاری انجام می‌شود.

برخورد قانونی و قاطعانه مجریان قانون با متخلفانی که با بازی با جان مردم در پی سودآوری و کسب درآمد هستند از مهمترین و در عین حال ساده‌ترین اقدامات مسئولان مربوطه محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

برچسب ها

ثبت دیدگاه