شناسه: 35295

بازداشت عامل لایوهای کثیف در اینستاگرام

رئیس پلیس فتای بوشهر از دستگیری متهمی که اقدام به برگزاری لایوهایی غیراخلاقی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده بود، خبر داد.
به گزارش جهت پرس، 

لایوهای مبتذل در اینستاگرام یکی از عواملی است که می تواند جوانان و مخاطبان دیگر را به انحراف بکشد و این بار پلیس برگزار کننده لایوهای مبتذل را شناسایی کرد. عامل برگزاری این لایوهای مبتذل اینستاگرام در استان بوشهر به دام پلیس افتاد و پلیس ادمین پیج برگزار کننده لایو های مبتذل را دستگیر کرد.

ارتقاء امنیت اجتماعی در فضای سایبر، کارشناسان این پلیس با رصد و پایش فضای مجازی موفق به شناسایی هویت ادمین یک صفحه اینستاگرامی که اقدام به برگزاری لایوهایی با محتواهای غیر‌اخلاقی می‌کرد ، شدند.

وی با اشاره به اینکه در بررسی های صورت گرفته مشاهده شد که مدیر این صفحه مجرمانه با فریب و اغفال بانوان مرتکب این جرم می شد ،تصریح کرد : با توجه به اینکه برگزاری لایو غیراخلاقی در فضای مجازی بخصوص شبکه‌های اجتماعی براساس قوانین، یک عمل مجرمانه محسوب می‌شود، موضوع شناسایی هویت گرداننده صفحه اینستاگرامی مجرمانه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

دستگیری برگزارکننده لایوهای مبتذل در اینستاگرام
این مقام سایبری افزود: با تلاش‌های علمی تخصصی افسران پی‌جوی جرایم سایبری، هویت گرداننده صفحه اینستاگرامی مشخص شد و پس از هماهنگی با مقام قضائی، نامبرده در یک اقدام پلیسی، دستگیر و به همراه تجهیزات دیجیتالی که با آنها مرتکب جرم می‌گردید به پلیس فتا انتقال داده شد.

سرهنگ قاسمی گفت: متهم که در ابتدا منکر مدیریت صفحه اینستاگرامی مجرمانه و ارتکاب هرگونه جرمی شده بود با مشاهده و مواجه شدن با ادله دیجیتال انکارپذیر گردآوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا، بناچار لب به اعتراف گشود و ضمن تشریح چگونگی ارتکاب جرم، هدف خود را بالابردن میزان دنبال‌کننده (فالوور) خود بین کرد ؛ در نهایت پرونده تکمیل و بهمراه متهم دستگیرشده جهت ادامه سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال و معرفی شد.

وی به کاربران شبکه‌های اجتماعی یادآور شد: علیرغم ظرفیت‌ها و فرصت‌های مثبت فضای مجازی، اگر حضور کاربران در این فضا بدون داشتن آگاهی و علم لازم باشد و به توصیه‌ها و اصول ایمنی توجه کافی نشود، آسیب‌های فراوانی در بسترهای گوناگون شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی وجود دارد.

منبع: رکنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه