شناسه: 35231
رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۱

پایان کار والیبال ایران با شکست مقابل تیم آرژانتین / والیبالیست‌ها دوازدهم شدند

تیم ملی والیبال کشورمان در پانزدهمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ مقابل آرژانتین قرار گرفت و نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ از ساعت ۱۸:۳۰ مقابل آرژانتین قرار گرفت که این مسابقه با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای ۳۳ بر ۳۱، ۲۵ بر ۲۳، ۳۰ بر ۳۲ و ۲۵ بر ۱۸ به سود آرژانتین خاتمه پیدا کرد.

ولادیمیر آلکنو برای این مسابقه از ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، مسعود غلامی، امیر غفور و آرمان صالحی استفاده کرد. ملی‌پوشان ایران از چهارده بازی قبلی خود ۵ پیروزی و ۹ شکست در کارنامه دارند.

ست نخست؛ ۳۳ بر ۳۱ به سود آرژانتین

بازی بسیار نزدیک شروع شد، اما در امتیاز ۸ بر ۷ به سود آرژانتین بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. در ادامه شاگردان آلکنو بازی را در امتیاز ۱۰ به تساوی کشاندند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود آرژانتین یک بار دیگر بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند. این ست طولانی در نهایت با نتیجه ۳۳ بر ۳۱ به سود آرژانتین خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود آرژانتین

بازی در ست دوم هم نزدیک آغاز شد، اما برخی ناهماهنگی‌ها در زمین ایران موجب شد تا آرژانتین ۵ بر ۴ از ایران پیش بیفتد. در امتیاز ۸ بر ۷ به سود آرژانتین بازیکنان هر  دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود آرژانتین بازیکنان هر دو تیم یک بار دیگر به وقت استراحت فنی رفتند. در امتیاز ۲۰ بازی به تساوی کشیده شد. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود آرژانتین خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ ۳۲ بر ۳۰ به سود ایران

برای شروع ست سوم محمدرضا حضرت‌پور جایگزین آرمان صالحی شد. شاگردان مارسلو مندز در ست سوم هم عملکرد خوبی داشتند و در امتیاز ۸ بر ۴ به سود آنها بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به سود ایران، یک بار دیگر بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند. این ست در نهایت با نتیجه ۳۲ بر ۳۰ به سود ایران تمام شد.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود آرژانتین

از شروع ست چهارم جواد کریمی و صابر کاظمی که از اواسط ست قبل وارد زمین شده بودند، در ترکیب تیم ایران ماندند. در امتیاز ۸ بر ۴ به سود آرژانتین زمان وقت استراحت فنی اول فرا رسید. برتری شاگردان مندز ادامه پیدا کرد و در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ به سود آرژانتین زمان وقت استراحت فنی دوم فرا رسید. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود آرژانتین خاتمه پیدا کرد.

رده دوازدهم؛ پایان کار ایران
به این ترتیب کار والیبال ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ با ثبت ۵ پیروزی و ۱۰ شکست به پایان رسید. این هشتمین باخت پیاپی و دهمین شکست تیم ملی والیبال ایران در این دوره از مسابقات بود. با این نتیجه، ایران لیگ ملت‌ها را با ۵ برد و ۱۸ امتیاز در رده دوازدهم به پایان برد.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه