شناسه: 35225
بیانیه پرس تی وی علیه اقدام آزادی‌ستیزانه دولت آمریکا

تحریم و توقیف پرس تی وی را از میدان به در نمی‌کند / رفتار آمریکا انتقام جویانه است

شبکه پرس تی وی با انتشار بیانیه ای، اقدام آزادی ستیزانه جدید دولت آمریکا را در توقیف دامنه فراگیر وب سایت شبکه خبری انگلیسی زبان پرس تی وی، غیرقانونی خوانده و بر تداوم فعالیت خود در بستر فضای مجازی، رسانه های نوین و بسترهای مختلف شبکه های اجتماعی تأکید کرد.
به گزارش جهت، 

 در این بیانیه که دقایقی پیش منتشر شد، آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم 
الذین یبلغون رساالت هللا و یخشونه و الیخشون احدا اال هللا و کفی باهلل حسیبا
آنان که تبلیغ رسالت خدا کنند و از خدا میترسند و از هیچ کس جز خدا نمیترسند و خدا برای حساب به تنهایی کفایت می‌کند.
قرآن کریم/ آیه 39 سوره احزاب


شب گذشته، پلیس فدرال آمریکا در اقدامی خالف قانون و مغایر با آزادی بیان، به صورت غیرمترقبه و بدون هشدار قبلی، امکان دسترسی به وب سایت شبکه پرس تی وی را از طریق دامنه دات کام (com.) مسدود کرد.
شبکه بین المللی پرس تی وی، ضمن محکوم کردن این اقدام پلیس فدرال آمریکا که این بار پرس تی وی و تعدادی از دیگر رسانه های مستقل حامی مقاومت را هدف گرفته است، آن را عملیاتی تروریستی بر ضد افکار عمومی جهان و مصداق راهزنی و دیکتاتوری رسانه ای می داند و تاکید می کند بر خلاف بهانه جویی های دولت آمریکا، علت اصلی توقیف دامنه شبکه پرس تی وی، اطلاع‌رسانی دقیق و پرحجم و به‌موقع این شبکه از مقاومت ملت شریف فلسطین در مقابل رژیم غاصب اسرائیل در جنگ اخیر تحمیلی این رژیم علیه مردم مظلوم غزه و جنایات این رژیم بر ضد ملت مظلوم فلسطین و حمایت از سایر جریان های مقاومت و پوشش پایمردی ملتهای تحتستم در جایجای جهان از افغانستان گرفته تا عراق و یمن و سوریه و لبنان و بحرین و... و شکستن انحصار خبری رسانه‌های جریان سلطه بوده است. شبکه پرس تی وی این اقدام دولت آمریکا را هزینه پایبندی به رویکرد مستقل حرفه ای خود می داند که شعار صدای بی صدایان را سرمشق خود قرار داده است. پرس تی وی و رسانه های مستقل حامی مقاومت تاوان شکست های پیاپی میدانی ایالات متحده و رژیم های وابسته اش را می دهند و این اقدام انتقام جویانه دولت ایالات متحده را مهر تاییدی بر اهمیت، جایگاه و اثرگذاری گسترده این رسانه ها ارزیابی می کند.
این اولین بار نیست که آمریکا با رفتارهای کینه توزانه و اعمال فشارهای ناشی از حس انتقام جویی، شبکه پرس تی وی را آماج محدودیت ها و مسدودسازی به شیوه های مختلف از قطع پخش ماهواره ای گرفته تا انسداد مکرر حساب های کاربری این شبکه در بسترهای شبکه های اجتماعی فیس بوک و یوتیوب و توییتر و .. قرار داده است. پرس تی وی هر بار با عزمی محکم تر و اراده ای استوارتر فعالیت خود را مجددا و از نقطه صفر شروع و با مخاطبان خود در جای جای جهان ارتباط برقرار کرده است و این بار نیز از این مرحله عبور خواهد کرد و همچنان به عهدی که با بیصدایان جهان بسته است، وفادار خواهد ماند.

شبکه پرس تی وی ضمن اینکه حق پیگیری حقوقی از مراجع ذی‌صالح داخلی و بین المللی را محفوظ می داند، فعالیت وب سایت خود را از این پس بر بستر دامنه ایرانی ir و سایر دامنه های محلی در سراسر جهان ادامه می دهد و صفحات آن از طریق آدرس presstv.ir در دسترس کاربران خواهد بود.

برچسب ها

ثبت دیدگاه