شناسه: 35214

تروریست‌ها در تدارک حمله شیمیایی ساختگی در ادلب هستند

دولت سوریه اعلام کرد که تروریست‌های هیات تحریر الشام در حال آماده سازی برای حمله شیمیایی ساختگی در ادلب هستند تا به این وسیله دمشق را متهم کنند.
به گزارش جهت، 

وزارت امور خارجه سوریه اظهار داشت که هیات تحریر الشام (النصره سابق) از طریق گذرگاه باب الهوی در مرز با ترکیه مخازنی پر از کلر خام را برای استفاده علیه غیرنظامیان وارد ادلب کرده است.

سانا به نقل از یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد: اطلاعاتی وجود دارد که می‌گوید شهرک اطمه شامل تاسیسات صنایع شیمیایی و یک آزمایشگاه متخصص در ساخت گاز کلر است.

منبع مذکور افزود: تروریست‌های تحریر الشام با هماهنگی کلاه سفید‌ها پوسته‌ها را با کلر پر کرده و از آن‌ها علیه غیرنظامیان در حومه ادلب استفاده می‌کنند تا ارتش سوریه و متحدان آن را متهم جلوه دهند.

این منبع گفت: این اقدامات با راهنمایی و پشتیبانی ایالات متحده، برخی از کشور‌های غربی و سرویس اطلاعاتی ترکیه در حال انجام است.

منبع مذکور کشور‌هایی را که از این تروریست‌ها حمایت می‌کنند برای متوقف کردن این بازی‌ها که قربانیان آن‌ها تنها مردم بی‌گناه سوریه هستند و نیز انجام ندادن این جنایت خونین جدید فراخواند.

وزارت امور خارجه سوریه تأکید کرد: دمشق، کشور‌های حامی این تروریست‌ها، به ویژه ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، آلمان، هلند و ترکیه را مسئول استفاده از این مواد سمی و کشتن غیرنظامیان بی گناه می‌داند.

دمشق در ادامه از سازمان منع سلاح‌های شیمیایی خواست به جای آن که به مکانی برای طرح اتهامات دروغین علیه سوریه توسط ایالات متحده آمریکا و متحدانش بدل شود، از این اطلاعات و لزوم جدی گرفتن آن‌ها و برخورد با آن‌ها در چارچوب وظیفه مندرج در کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی غافل نشود.

وزارت امور خارجه در پایان گفت: سوریه بار‌ها و بار‌ها مخالفت قاطعانه خود را با استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط هر کس، در هر کجا و تحت هر شرایطی اعلام کرده است.

این وزارتخانه تاکید کرد که سوریه قبلاً از این سلاح‌ها استفاده نکرده است و هم اکنون هم نمی‌تواند از آن‌ها استفاده کند زیرا سلاح‌های شیمیایی در اختیار ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها

ثبت دیدگاه