شناسه: 35211

تشدید بحران خشونت جنسی در ارتش آمریکا

رئیس پنتاگون، روز سه شنبه نظر مساعد خود را با شکلی از اصلاح نظام دادگستری نظامی اعلام کرد که در آن تصمیم گیری در خصوص پیگرد عاملان خشونت جنسی در ارتش آمریکا از سلسله مراتب نظامی ارتش خارج شود.
به گزارش جهت، 

با موافقت رئیس پنتاگون تلاش برای خارج کردن تصمیم گیری در رابطه با خشونت‌های جنسی از سلسله مراتب نظامی در آمریکا حذف خواهد شد.

 لوید آستین رئیس پنتاگون، روز سه شنبه نظر مساعد خود را با شکلی از اصلاح نظام دادگستری نظامی اعلام کرد که در آن تصمیم گیری در خصوص پیگرد عاملان خشونت جنسی در ارتش آمریکا از سلسله مراتب نظامی ارتش خارج شود.
وزیر دفاع آمریکا کمیسیونی مستقل را برای ارائه پیشنهاداتی به او تعیین کرد تا مرتکبان خشونت جنسی در ارتش به طور موثرتری تحت پیگرد قضایی قرار گیرند.
وی با بیان اینکه پیشنهاد‌های کمیسیون را دریافت کرده است، متعهد شد که برای اصلاح قانون دادگستری نظامی با کنگره همکاری کند تا کار پیگرد‌های مربوط به تعرضات جنسی از زنجیره فرماندهی نظامی خارج شود.
آستین افزود: کمیسیون توصیه کرد که سایر جرایم جنسی از جمله خشونت‌های خانگی نیز در این نظام قضایی مستقل گنجانده شوند. وزیر دفاع آمریکا در همین باره گفت با توجه به ارتباط نزدیک بین این نوع جرایم و تعدد تعرضات جنسی، از این ایده حمایت می‌کند.
در ماه دسامبر گذشته، حدود ده افسر پس از چندین فقره قتل در یک پایگاه بزرگ نظامی آمریکا اخراج شدند، از جمله ونسا گیلن، یک سرباز ۲۰ ساله که در ۲۲ آوریل پس از آنکه مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته بود ناپدید شد.
ونسا گیلن به خانواده اش گفته بود که به سلسله مراتب ارتش برای پیگیری شکایت آزار جنسی اعتماد ندارد و نزدیکان وی علناً در عزم ارتش برای تحقیق در مورد ناپدید شدن وی تردید داشتند، تا اینکه سرانجام در ۳۰ ژوئن جسد قطعه قطعه شده وی کشف شد.
از آن زمان بود که از پنتاگون خواسته شد که تصمیمات مربوط به جرایم جنسی را از زنجیره فرماندهی خارج کند، اما ارتش آمریکا با استناد به لزوم حفظ کنترل نظم و انضباط در صفوف، تاکنون در مقابل درخواست‌ها مقاومت کرده است.
سناتور دموکرات کرستن گیلیبراند لایحه‌ای را پیشنهاد کرده است که تصمیم پیگرد مربوط به جنایات غیر جنسی را از سلسله مراتب خارج می‌کند، اما در بیانیه مطبوعاتی آستین اشاره‌ای به آن نشده است.

منبع: ایرنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه