شناسه: 35195
زنگ هشدار برای مقامات امنیتی به صدا درآمد

ماجرای حملات مشکوک پهپادی امروز چه بود؟ / حساسیت افکار عمومی نسبت به واکسن ایرانی و انرژی هسته‌ای

صبح امروز رسانه‌ها مدعی شدند که یک پهپاد قصد حمله به مجموعه سازنده واکسن کرونا داشته است اما بعدا مشخص شد که هدف یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی بوده است.پشت پرده ماجرا چیست؟
به گزارش جهت، 

صبح امروز اخبار ضدونقیضی از حمله پهبادی در شهر تهران مطرح شد؛ ابتدا رسانه‌ها مدعی شدند که این حمله به محل واکسن سازی کرونا بوده است اما بعدا این موضوع تکذیب و اعلام شد که حمله پهبادی به یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی بوده است. نورنیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در گزارشی نوشت: بامداد چهارشنبه دوم تیرماه اقدام خرابکارانه بر علیه یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی در اطراف کرج با شکست روبرو شد با توجه به تمهدیدات پیش‌بینی شده در خصوص حفاظت از اماکن متعلق به سازمان انرژی اتمی، اقدام بامداد امروز پیش از آن که صدمه‌ای به ساختمان وارد کند، خنثی شد و خرابکاران در پیگیری برنامه خود با شکست روبرو شدند. چگونگی این رخداد و همچنین شناسایی عوامل آن از سوی مراجع مسئول در دست بررسی و پیگیری است.


حمله به مجموعه دارویی سازنده واکسن کرونا واقعیت نداشت؟!

این سخنان در حالی بود که خبرگزاری ایلنا پیش از این نوشته بود: یک پهپاد قصد حمله به مجموعه دارویی زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام را داشته که این حمله ناموفق بوده و گویا نقطه مجاور این مجموعه هدف حمله قرار گرفته که هیچ آسیبی به دنبال نداشته است. شرکت دارویی برکت زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام از سال گذشته ساخت واکسن کووایران را آغاز کرده و با طی موفق مراحل تست حیوانی و انسانی  توانست مجوز اضطراری برای تزریق فراگیر را بگیرد. البته بعدا خبرگزاری ایلنا بدون هیچ توضیحی این خبر را از خروجی خود حذف کرد!


توضیحات خبرگزاری ایلنا
فاطمه مهدیانی، خبرنگار ایلنا در توییتی به تشریح این ماجرا پرداخت و  نوشت: در پی تماس یک نهاد امنیتی خبر از خروجی ایلنا حذف شد چرا که اعلام کردند هدف ساختمان انرژی اتمی بود که در کنار شرکت دارویی برکت قرار داشت. در خبر ایلنا ذکر شده بود که حمله به برکت ناموفق بوده و نقطه مجاور این مجموعه، هدف حمله قرار گرفته که هیچ آسیبی به دنبال نداشته است.

ثبت دیدگاه