شناسه: 35153
کارشکنی آمریکا علیه رسانه‌های محور مقاومت

جنگ علنی آمریکایی‌ها علیه «آزادی بیان» / آمریکا سایت‌ حرم امام حسین(ع) و 33 سایت دیگر را بست

دولت آمریکا در چند سال اخیر وب‌سایت های متعلق به محور مقاومت را مسدود کرد که این عمل با شعار آزادی بیان آمریکا کاملا در تضاد است.
به گزارش جهت، 

رفتار خصمانه رسانه‌های غربی با رسانه‌های ایران بر کسی پوشیده نیست؛ این امر نه فقط ایران بلکه جبهه مقاومت در منطقه اعم از حزب الله و .... را در بر می‌گیرد.رویکرد آنها با روح آزادی بیان و شعارهای عوام‌ فریبانه رسانه‌های غربی و دولت‌های غربی کاملا در تعارض است؛ اگر آنها در این شعارها صادق هستند، باید برای رسانه‌هایی که در مقابل آنها قرار دارند، چنین چارچوبی را بپذیرند.

سیاست رسانه‌ها و شبکه‌های غربی مقابله با فرهنگ مقاومت و توسعه فرهنگ استکباری غرب است؛ به همین دلیل وقتی رسانه‌ای آزادانه حرف می‌زند و آنها نمی‌توانند با آن مقابله کنند، مجبور می‌شوند مقابله سخت داشته باشند و آنها را حذف کنند.


آمریکا سایت حرم امام حسین(ع) به همراه 33 سایت دیگر بست
وزارت دادگستری آمریکا به تازگی شبکه ها و رسانه های محور مقاومت شامل 33 وب سایت و شبکه های خبری ازجمله پایگاه اینترنتی رسمی کتائب حزب الله عراق، آژانس خبری المعلومه و کاف مدیا عراق، پایگاه اینترنتی شبکه العالم، المسیره یمن، اللؤلؤة بحرین، فلسطین الیوم و الکوثر را از دسترس خارج کرد.

وزارت دادگستری آمریکا همچنین سایت شبکه کربلاء، وابسته به حرم امام حسین علیه السلام را مسدود کرد. این شبکه اقدام به پخش زنده مراسم‌هایی می‌کند که در حرم امام حسین علیه السلام برگزار می شود. در تصویری که برای اعلام مسدودی این رسانه‌ها روی این وب‌سایت‌ها قرار داده شده به قوانینی برای توجیه این اقدام استناد شده که به دولت آمریکا اجازه می‌دهد دارایی‌های نهادهای دخیل در «قاچاق فناوری‌ها، مواد و سلاح‌های هسته‌ای، شیمیایی، بیولوژیک و رادیولوژیک و یا دخیل در ساخت، واردات، فروش یا توزیع مواد غیرقانونی» را مصادره کند.
 

مسدود شدن دامنه com. وب سایت پرس تی وی 
علاوه بر این شامگاه یکم تیر، پلیس فدرال آمریکا (FBI) در اقدامی غیرمترقبه، امکان دسترسی به وب سایت شبکه پرس تی وی از طریق دامنه دات کام (com.) را مسدود کرد. روابط عمومی شبکه پرس تی وی گزارش داد از اولین ساعات شامگاه سه شنبه در یک اقدام هماهنگ، تصویری یکسان بر روی خروجی تعدادی از وب سایت های تلویزیون های ایرانی و منطقه، خبرگزاری ها و منابع خبری ظاهر شد که از توقیف دامنه وب سایت سه شبکه  «العالم»،  «پرس تی وی» و  «المسیره» توسط پلیس فدرال ایالات متحده آمریکا خبر می دادند.

لارا روزن، خبرنگار برجسته آمریکایی در توییتی نوشت که ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که چیزی برای گفتن درخصوص توقیف دامنه وب سایت پرس تی‌وی توسط واشنگتن ندارد؛ اما اعلام کرده که از نظر وی ممکن است وزارت دادگستری آمریکا به زودی در این خصوص اطلاعاتی ارائه دهد. بر اساس گزارش پرس تی وی، نتایج بررسی های دقیق تیم فنی شبکه  مشخص کرده است که موضوع توقیف قطعی بوده و دامنه دات کام این سایت از دسترس خارج شده است. در ادامه تاکید شده است که فعالیت وب سایت این شبکه از این پس بر بستر دامنه ایرانی ir ادامه خواهد یافت و صفحات آن از طریق آدرس presstv. ir  در دسترس کاربران است.
 

حمله آمریکا به آزادی بیان در عراق

البته عراق این روزها به طور ویژه در معرض جنگ رسانه‌ای سازمان یافته قرار گرفته که می‌کوشد، فضای این کشور را به سمت تشدید اختلاف های  فرقه‌ای، فتنه‌سازی داخلی و خاموش کردن صدای مقاومت سوق دهد.

پیشتر، شبکه‌های اجتماعی وابسته به آمریکا به ویژه «فیسبوک» صدای اعتدال و مقاومت را به ادعای تعارض با معیارهای آمریکایی، قطع کرده، امری که اعتراض عراقی‌ها را به دنبال داشته است.


واکنش ها به اقدام خصمانه آمریکا

محمد علی الحوثی در توئیتی نوشت: شبکه های آزاد، رژیم ها را به وحشت انداخته است، هر چند که آنها مدعی آزادی بوده و به آن دعوت کرده اند.

وی افزود: مسدود کردن دسترسی این شبکه ها، نقاب از چهره دمکراسی و شعارهای آن برداشت. آمریکا به مفهوم تقابل همه جانبه عمل می کند، حتی اگر با بستن سایت ها باشد. انصارالله شبکه تلویزیونی المسیره را ساعاتی پس از آنکه توسط وزارت دادگستری آمریکا بسته شد، بار دیگر از طریق یک لینک جدید راه اندازی کرد. این اقدام های آمریکا در مبارزه با آزادی بیان در عراق، مقارن با تحریم شخصیت‌های منتقد واشنگتن، مردان مقاومت و مقامات مسوول در دولت عراق نظیر «فالح الفیاض» رییس سازمان «الحشد الشعبی»، «قیس الخزعلی» دبیرکل گروه جهادی – سیاسی عصائب اهل الحق، «اکرم الکعبی» دبیرکل «النجباء» و «هادی العامری» رهبر گروه سیاسی – پارلمانی «الفتح» و دهها شخصیت دیگر شده است.


واکنش مقامات ایرانی 
یک مقام ایرانی در سازمان ملل اقدام آمریکا مبنی برتوقیف وبسایت های ایرانی را غیرقانونی دانست وگفت: این موضوع از مجاری حقوقی پیگیری خواهد شد.

این دیپلمات ایرانی با رد این "اقدام غیرقانونی و قلدرمابانه" آمریکا اظهار داشت: این اقدام مصداق تلاش برای محدود کردن آزادی بیان است.

واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز گفت: اقدام اخیر امریکا در رابطه با مسدود شدن سایت های ایرانی خلاف اصول آزادی بیان است که بر آن تاکید می کند. این موضوع از نظر دولت ایران محکوم است. اگر نمونه های مشابهی در ایران باشد برخورد مشابه کرده و از ابزارهای قانونی برای عمل متقابل استفاده می کنیم.


جمع بندی

طبق عادت راهزنی دولت آمریکا، بدون هیچ توجیه یا اخطار قبلی، اقدام به مسدود کردن دسترسی به شبکه ها و سایت های ایرانی و مقاومت دیگر سایت‌های دوست، مجددا پوچ بودن شعار آزادی بیان و همه عناوین دیگری که آمریکا یدک می‌کشد را نشان می‌دهد و اینکه عاجز از مقابله با کلام راستین است.

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مهدیار | چهارشنبه, 04/16/1400 - 13:55 | | پاسخ | پیوند ثابت
از حکومت یاغی آمریکا جز این انتظاری نیست