شناسه: 35040
محمد هاشمی:

اصلاح‌طلبان تحریمی حرف سعودی و رژیم صهیونیستی را می‌زنند/ جبهه اصلاحات راهش را از تندروها جدا کند/ مهم‌ترین دشمن همتی در انتخابات دولت روحانی بود

محمد هاشمی گفت: به آقای خاتمی پیشنهاد می‌کنم راه جبهه اصلاحات را از برخی تندروها را جدا کند ولی گویا او چنین نظری ندارد.
به گزارش جهت، 

محمد هاشمی عضو سابق حزب کارگزاران گفت : با پایان انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی قاطعانه رئیسی و رای بسیار پایین عبدالناصر همتی ، حال اصلاح طلبان به جان یک دیگر افتاده اند و هم دیگر را بابت رای دادن و ندادن ، حمایت کردن و نکردن از همتی و عملکرد 8 ساله دولت روحانی مورد نقد و هجمه قرار می دهند ! 

پس از انتقادات برخی چهره ها و روزنامه های اصلاح طلب از سران اصلاحات بخاطر شکست سنگین در انتخابات ریاست جمهوری حال محمد هاشمی رفسنجانی هم به جمع منتقدان سران اصلاحات پیوسته است . نکته ای که محمد هاشمی همانند برخی اصلاح طلبان تکرار کرده  ،لزوم بازنگری و تغییر ساختار جریان اصلاح طلبی می باشد . اهم اظهارات وی در گفتگویی که با یکی از رسانه ها داشته به شرح ذیل است:

کسانی که رای نداده اند در زمین دشمنان بازی می‌کنند

* همه آن‌هایی که انتخابات را تحریم کردند در زمین دشمنان انقلاب اسلامی بازی می‌کنند؛ هاشمی معتقد است جبهه اصلاحات به یک‌ خانه تکانی بزرگ برای کنار زدن جریان پرهزینه و تندرو نیاز دارد.

*آرایش سیاسی شکل‌ گرفته در انتخابات به‌ گونه‌ای بود که اصلاح طلبان با چند فرد کم تجربه وارد رقابت شدند؛ از سویی جبهه اصلاحات در اقدامی اشتباه اعلام کرد که در انتخابات نامزد ندارد.

*معتقدم اصلاح‌طلبانی چون پزشکیان و جهانگیری اگر تائید صلاحیت می‌شدند نمی‌توانستند رقیبی قدرتمند در برابر رئیسی باشند.

دولت روحانی دشمن اصلی همتی

*متأسفانه مهم‌ترین دشمن همتی در انتخابات دولت روحانی بود؛ من متوجه نمی‌شوم که چرا رئیس‌جمهور؛ آقای همتی را مجبور کرد تا استعفا بدهد، با وجود آنکه ایشان در بانک مرکزی برای خودش قائم‌مقام انتخاب کرده بود؛ اما روحانی او را از کار برکنار کرد و جالب‌تر اینکه وزیران دولت روحانی شروع به سم‌پاشی علیه او کردند.

*نتیجه نیامدن پشت همتی چه بود؟ اصلاح‌طلبان کاری که باید از اول انجام می‌داند، روز آخر انجام دادند؛ هر کاری باید به‌ موقع خود انجام شود؛ این اتفاق باعث شد همتی بدون پشتوانه حزبی وارد انتخابات شود. با دو هفته کار انتخاباتی که نمی‌توان رئیس‌جمهور شد.

* هاشمی افزود:نکته جالب آنکه حالا برخی از آن‌هایی که رأی نداده‌اند؛ آن‌هایی که رأی داده‌اند را سرزنش می‌کنند، همه بدانند که اصلاح‌طلبانی که رأی داده‌اند با نیت افزایش مشارکت در جبهه نظام قرار دارند و آن‌هایی که رأی نداده و تحریم کرده‌اند خواسته یا ناخواسته حرف آمریکایی‌ها، سعودی و رژیم صهیونیستی را می‌زنند.

*من به آقای خاتمی پیشنهاد می‌کنم راه جبهه اصلاحات را از برخی تندروها را جدا کند. البته او چنین نظری ندارد و معتقد است باید جذب حداکثری کرد؛ تجربه به من می‌گوید این افراد به‌ جز هزینه سازی چیزی به اصلاح‌طلبان اضافه نمی‌کنند؛ صلاح مصلحت خویش خسروان دانند!

برچسب ها

ثبت دیدگاه