شناسه: 103388
وزیر اقتصاد:

بسته دولت برای مهار تورم نهایی شد/ قیمت‌ها کنترل‌ می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: بسته ۱۰ بتدی دولت برای مهار تورم و رشد اقتصادی نهایی و ابلاغ شد.
به گزارش جهت پرس، 

سید‌احسان خاندوزی وزیر اقتصاد پیش‌ازظهر امروز در جریان سفر خود به استان کردستان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگارمبنی بر اینکه به تازگی اعلام شده که دولت برای مهار تورم یک برنامه 10 بندی کوتاه مدت تدوین کرده است، جزئیات آن را تشریح بفرمائید؟ اظهار داشت: جزئیات این بسته و وظایف دستگاه‌های متولی، زمان‌بندی هر بخش و اقدامات در محورهای ده‌گانه مهار تورم و رشد اقتصادی روز گذشته نهایی و ابلاغ شد.

وی افزود: امیدواریم با اجرای این بسته، متغییرهای بنیادی موجود تورم در اقتصاد ایران مهار و کنترل و نظارت‌های کوتاه مدت دستگاه‌های اجرایی افزایش پیدا کند تا منجر به مهار و کنترل‌های قیمت‌ها شود و طی هفته‌های آینده گزارش عملکرد اعلام کنیم.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: امیدواریم در قالب همین بسته‌ها به نحوی سیاست‌های تامین مالی، بهره‌وری و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی افزایش پیدا کند تا منجر به رشد فعالیت‌های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی شود.

وی افزود: تاکید دولت بر اجرای چند پروژه‌ پیشران بزرگ در بخش انرژی و سایر حوزه‌ها به ویژه ترانزیتی است که استان کردستان نیز یکی از محورهای مهم کریدوری کشور محسوب می‌شود و به عنوان اجزای مهم بسته ده‌گانه تحقق یابد.

خاندوزی در  پاسخ به این سوال که مهم‌ترین بند این بسته 10 گانه کدوم است، بیان کرد: همه بندها مهم است و در جهت تحقق آن تلاش می‌کنیم.

برچسب ها

ثبت دیدگاه

ناشناس | سه شنبه, 03/09/1402 - 12:21 | | پاسخ | پیوند ثابت

جناب آقای سید احسان خاندوزی وزیراقتصاد در بهمن ماه سال 1400 در رسانه های اعلام کرده است به همه بانک ها دولتی و بانک ها خصوصی ابلاغ شده است که به کارمندان، کارگران و بازنشسته ها وام 50 تا 100 میلیونی بدون ضامن می دهند پس چه ولی متأسفانه تاکنون هیچ خبری وام 50 تا 100 میلیونی بدون ضامن نیست چرا؟ ولی متأسفانه از بهمن ماه سال 1400 تاکنون هم هیچ کسی پاسخگو و جوابگو نیستو تاکنون هم نبوده است چرا؟
سه شنبه, 03/09/1402 - 12:05