شناسه: 103380
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی:

مراکز افق امامزادگان را به قطب فرهنگی و اجتماعی تبدیل می کند

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی گفت: راه اندازی مراکز افق در امامزادگان، این مکان های مقدس را به قطب فرهنگی و اجتماعی تبدیل می‌کند.
به گزارش جهت پرس، 

به گزارش خبرنگار جهت پرس؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز در مراسمی که به مناسبت  دهه کرامت و پنجم ذیقعده در  تجلیل و بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه با حضور جمعی از مسئولین در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) شهرری برگزار شد، گفت: ما در دنیایی زندگی می کنیم که برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی باید نسبت به اهل بیت(ع) محبت داشته باشیم و از آنها کسب معرفت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان اینکه امامزادگان به عنوان فرزندان اهل بیت(ع) چراغ های روشنی هستند که ما باید از نور آنها استفاده کنیم. ابراز کرد:  با محبتی که مردم ما نسبت به اهل بیت(ع) دارند زمانی امامزادگان در تهران بزرگ محل دفن اموات بود. شایسته است وقتی ایرانیان با محبت اهل بیت(ع) انس گرفتند در دنیا نیز به نام آنها معرفی شوند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه امامزادگان باید قطب فرهنگی و اجتماعی باشند، عنوان کرد: بر همین اساس ما مراکز افق را در قالب طرح های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی در امامزادگان برنامه ریزی و راه اندازی کردیم.

وی افزود: باید در امامزادگان مراکزی به عنوان مضیف خانه راه اندازی شود که در زمینه اهدای غذای گرم به فقرا فعالیت داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی گفت: در بقاع متبرکه و امامزادگان اهدای بسته های معیشتی و قرار دوازدهم هر ماه برگزار می شود. همچنین مراکز قرانی، ۳۱۷ گروه جهادی و ۵۹ هزار نفر به عنوان خادم در بقاع متبرکه به فعالیت فرهنگی مشغول هستند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان با ارایه پیشنهادی، خاطرنشان کرد:  همجواری با دو هزار امامزاده و بقعه شاخص، ظرفیت عظیمی است که حوزه های علمیه و مدارس معارفی می توانند  از آن استفاده کنند.

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم از برخی فعالان فرهنگی و خادمان برجسته در امامزادگان شاخص تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

برچسب ها

ثبت دیدگاه