شناسه: 103371

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در تراز بهتری برگزار شد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در تراز بهتری نسبت به دوره‌های پیشین برگزار شد، گفت: ارتباط متولیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ناشران و تلاش برای رفع مشکلاتی مانند کاغذ، بسیار مهم بود.
به گزارش جهت پرس، 

احمد راستینه گفت: بخش مجازی سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تقویت شده بود و فروش خوبی را رقم زد، همچنین شاهد نظم و انسجام بهتری در غرفه‌ها بودیم. متولیان برگزاری نمایشگاه در کنار برگزاری نمایشگاه کتاب برنامه‌های فرهنگی و پرنشاطی برای سنین مختلف در دستور کار قرار داده بودند.

ویبا تاکید بر اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، اقدامات منسجم‌تری انجام داد، افزود: این وزارتخانه تلاش کرد به غرفه‌های فعال در این نمایشگاه غنا ببخشد، در این راستا در برخی از غرفه‌ها مراکز گفت‌وگو راه‌اندازی کرد. همچنین اقداماتی خاص برای جذب کودکان و نوجوانان به کتاب و مطالعه انجام داد.

به گفته این نماینده مجلس، ارتباط متولیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ناشران و تلاش برای رفع مشکلاتی مانند کاغذ، بسیار مهم بود.

رسانه

دولت برای ارتقای دانسته‌های کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی کند

راستینه با تاکید بر اینکه حضور مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در این دوره نمایشگاه کتاب دو اتفاق خوب بود، ادامه داد: حضور سه ساعته مقام معظم رهبری در نمایشگاه کتاب، بازدید از غرفه‌های متعدد، تیزبینی و دقت نظر ایشان در خصوص حضور برخی از غرفه‌داران و فعالان حوزه نشر نشان می‌‎دهد که مقام معظم رهبری در جهان اسلام به حوزه فکر، اندیشه و کتاب اهمیت می‌دهند. فکر می‌کنم سیره مقام معظم رهبری در ترویج کتاب در کشور به عنوان یک الگو و مدل باید چراغ راه مردم باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه حضور ابراهیم رئیسی رییس جمهور در غرفه کودکان و نوجوانان دومین اتفاق خوب این دوره نمایشگاه کتاب بود، افزود: تاکید رئیس جمهور و حضورش در غرفه کودکان و نوجوانان نشان می‌دهد که دولت در تاثیرگذاری و نقش کتاب در پرورش کودکان و نوجوانان و نقش و کتاب و اندیشه در رشد و ارتقای کودکان و نوجوانان چقدر اهمیت دارد. حضور ریاست جمهوری در بخش کودکان و نوجوانان معنا دار بود.

او ادامه داد: بهتر است که دولت با توجه به نقش و دغدغه ریاست جمهوری همدل و همراستا با طراحی نظام تربیتی کودکان و نوجوانان و همکاری برای ارتقای دانسته‌های این گروه اجتماعی برنامه‌ریزی کند؛ آموزش و پرورش در تحقق این مهم نقش بسیار تاثیرگذاری دارد.

منبع: ایرنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه