شناسه: 103187
جهت پرس واکنش‌ها به یک رویداد تاریخی را بررسی می‌کند

رام کردن اقیانوس‌های ناآرام با شیربچه‌های ارتش‌ جمهوری اسلامی ایران

بازگشت مقتدرانه دریادلان نیروی دریایی ارتش بعد از 8 ماه مورد توجه همگان قرار گرفت و احتزاز پرچم ایران در جهان شادی و امنیت ملت ایران را دو چندان کرد.
به گزارش جهت پرس، 

مهر ماه 1401 خبری مبنی بر آغاز ماموریت بزرگ ارتش منتشر شد. در این ماموریت نیروی دریایی ارتش به هدف نشان اقتدار جهانی ایران پای به یک ماموریت 360 درجه در آب‌های آزاد جهان گذاشت. این ماموریت که از بندر عباس آغاز و در مسیر خود در بندر بمبئی هند ، جاکارتا اندونزی ، ریودوژانیرو برزیل ، کیپ تاون آفریقای جنوبی ، دارالسلام تانزانیا  ادامه داد تا در صلاله عمان پهلوگیری کرد و در ادامه از مسیر سخت عبور از اقیانوس‌های بزرگ اطلس و آرام و هند از خلیج عدن به مسیر خود ادامه داد تا بالاخره بعد از 8 ماه این ماموریت با موفقیت تمام انجام شد.

 

فرمانده نداجا در خصوص این ماموریت بزرگ گفت : منافع ما امروز در همه اقیانوس ها گسترده شده و باید حضور داشته باشیم تا بتوانیم امنیت را برقرار کنیم و از منافع خودمان دفاع خوبی داشته باشیم .  

Video file

ورود مقتدرانه سربازان دلیر ایرانی بعد از 8 ماه سختی‌های بسیاری با پیامی از سوی رهبر انقلاب اسلامی شیرین‌تر شد. آیت الله خامنه‌ای در پیامی به دیانوردان ایرانی گفتند: بسم الله الرّحمن الرّحیم به دلاور مردان ناو گروه ۸۶ نیروی دریائی ارتش جمهوری اسلامی ایران، دریانوردی بزرگ و موفقیت آمیزشان را تبریک میگویم. عزیزان! به خانه خوش آمدید؛ موفق باشید. سیّدعلی خامنه‌ای

تصویر
رسانه

دریانوردان ارتش جمهوری اسلامی می‌توانستند در هر زمانی که شرایط برای آنها مناسب نبود به ایران بازگردند اما با وجود تمام مشکلات پای پیمان اقتدار ایران مانند. در این سفر یکی از نیروها پدر شد و دیگری عزیزی را از دست داد و با وجود آسیب جسمی کی از پرسنل هیچکدام حاضر به برگشت نشدند. این سختی و دوری 8 ماه باعث دو چندان کردن لحظه دیدار خانواده‌ها در استقبال از ناو گروه 86 شد.

Video file
Video file
Video file

در استقبال گرم خانواده‌ها از دریادلان ارتش یک عکس خیلی نظر مردم را به خود جلب کرد. دیدار پدر و پسری بعد از 8 ماه!

تصویر
رسانه

کنعانی سخنگوی وزارت خارجه در صفحه توییتری خود با بیان ابراز خرسندی از این اتفاق بزرگ و به احتزاز درآمدن پرچم ایران در جهان نوشت:

تصویر
رسانه

بازگشت قیور مردانه دریادلان نیروی ارتش جمهوری اسلامی و دیدار و دوری از خانواده‌های آنها در بین اصحاب رسانه نیز بازخورد داشت. فعالین فضای مجازی در صفحات خود درمورد این اتفاق بزرگ مطالبی را بیان کردند.

تصویر
رسانه
تصویر
رسانه
تصویر
رسانه
تصویر
رسانه
تصویر
رسانه
تصویر
رسانه
تصویر
رسانه
تصویر
رسانه
تصویر
رسانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها

ثبت دیدگاه