شناسه: 101152
حجت الاسلام ابوترابی فرد در نماز جمعه تهران:

مهار تورم باید مساله اصلی مسئولان و فعالان اقتصادی باشد / حجاب و عفاف رکن و ستون اقتدار و عزت خانواده است

در جهان اسلام شاهد بازگشت به اسلام و پیوند با امت در کنار مبارزه با استکبار و مزدوران آنان هستیم که ثمره صبر جمعی است که باید به آن دست پیدا کنیم.
به گزارش جهت پرس، 

حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد خطیب جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران (۱۱ فروردین) که در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن اشاره به فرمان امام علی (ع) به مالک اشتر گفت: امیر المومنین علی (ع) در منشور حکمرانی و در فرازی که ورود بحث ما است به مدیر ارشد عالم شجاع مدیر و مدبر خود مالک اشتر می‌فرمایند؛ مالک اگر دغدغه تو عمل صالح بود به بالاترین سطح قدرت دست خواهی یافت.

ابوترابی فرد افزود: ایمان آورنده ایمان آورندگان کسانی هستند به کمال عقلانی رسیدند و گنجینه عقل را وحی آشکار می‌کند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: جامعه بشری اگر می‌خواهد حقیقت سعادت را در این جهان تجربه کند باید در مدرسه عقل، علم و وحی حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: رمضان ماه حضور عقلانیت و قرآن در عرصه حیات بشر است.

حجت الاسلام ابوترابی اظهار داشت: در جهان اسلام شاهد بازگشت به اسلام و پیوند با امت در کنار مبارزه با استکبار و مزدوران آنان هستیم که ثمره صبر جمعی است که باید به آن دست پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: باید حضرت علی (ع) را بشناسیم، امام را بشناسیم و در این راه با صبر و استقامت حرکت کنیم.

حجاب و عفاف رکن و ستون اقتدار و عزت خانواده است

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به موضوع حجاب اظهار داشت: خواهرانی که به گوهر عفاف و حجاب توجه کافی ندارند باید آنها را مورد توجه قرار دهند و بدانند که زنان و مردان روزه دار از آنها دست بر نداشته و دغدغه آنها را دارند. همه مؤمنین دغدغه شأن این است که باید در مسیر حق قدم برداریم.

ابوترابی افزود: حجاب و عفاف رکن و ستون اقتدار و عزت خانواده است لذا باید دغدغه یکدیگر را داشته باشیم و با هم پیروزی و عزت را تجربه کنیم.

خطیب نمازجمعه تهران اظهار داشت: در آستانه دوازدهم فروردین قرار داریم که روز جمهوری اسلامی است و به تعبیر امام بزرگوار روز امامت امت است و این چه واژه زیبایی می‌باشد یعنی اگر ملت در صحنه باشد فقیه عادل در محور قدرت قرار می‌گیرد.

ابوترابی اظهار داشت: رهبری انقلاب تعبیر زیبایی دارند و آن مردم سالاری دینی است. دو رکن استوار، یک رکن امت و ملت و دوم رکن ولایت و رهبری است.

جمهوریت نماد حضور مردم و مردم سالاری است

وی افزود: جمهوریت نماد حضور مردم و مردم سالاری است و رکن ولایت و رهبری حضور فقیه عالم و عادل و به عبارتی ولایت علم و آموزه‌های وحیانی است. ثمره حضور فقیه اسلام شناس عادل در رأس هرم قدرت از نتایج مردم سالاری دینی است و باید این دو گوهر را پاس بداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: حضور مردم در راهپیمایی‌های مختلف و نیز صندوق‌های رأی برای حفظ جمهوریت است و این قدرت سیاسی را خلق می‌کند که همگی از نماد جمهوریت می‌باشد. باید این ثمره اجتماعی مردم سالاری را که منجر به پیوند دولت و ملت است استحکام ببخشیم.

دغدغه مهم حکمرانی بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم است

خطیب نمازجمعه تهران خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری سال جدید به نام مهار تورم و رشد تولید که در بیانات رهبر معظم انقلاب در نخستین روز سال نو و در حرم مطهر رضوی بر آن تاکید شد لازم است که رشد مستمر و سریع اقتصادی و افزایش سطح رفاه عمومی صورت بگیرد که بنده در این خصوص عرایضی را تقدیم شما خواهم کرد.

ابوترابی فر اظهار داشت: از شعارهای اقتصادی در طول ۱۶ سال گذشته مطرح شده است به خوبی مشخص می‌شود اولویت اصلی و دغدغه مهم حکمرانی در کشور بهبود و اصلاح وضعیت اقتصادی و معیشت مردم است.

برچسب ها

ثبت دیدگاه