شناسه: 101049
جهت پرس وضعیت فعالیت‌های مجازی فرانسه را بررسی می‌کند

چرا اینفلوئنسرای فرانسوی هیچ واکنشی نسبت به اوضاع کشورشان ندارند؟

در زمان اغتشاشات ایران اینفلوئنسرای فرانسوی مطالبی در مورد ایران و حمایت از اغتشاشگران در صفحات خود منتشر می‌کردند که امروز با اوضاع خراب فرانسه به چه دلیلی هیچکدام از آنها مطلبی از برخورد پلیس با مردم را منتشر نمی‌کنند؟
به گزارش جهت پرس، 

این روزها فرانسه اوضاع خوبی ندارد، شلوغی‌ها و اعتراضات خیابانی برهم ریختگی خاصی را در فرانسه رقم زده است و برخورد بد پلیس با مردم این خشم این اعتراضات را افزایش داده است اما با نگاه به صفحات اینفلوئنسرای فرانسوی نه تنها هیچ خبری از اعتراضات و درگیریهای پلیس با معترضین نیست که همه آنها روال عادی زندگی خودشان را طی میکنند! دلیل این سکوت عجیب چیست؟

رسانه

اولین قانون مربوط به فضای مجازی در فرانسه(LSQ)، در سال 2001 تصویب شد که در این قانون ارائه‌ دهندگان خدمات اینترنت موظف به ذخیره و نگهداری اطلاعات کاربران و فعالیت های آنان تا یک سال هستند که در صورت نیاز مورد بررسی قضائی قرار بگیرد!

در سال 2009 لایه های قانونی به اسم هادوپی و لوپسی در فرانسه تصویب شد که طبق آن؛ 1-سایت هایی که از نظر ایدئولوژیک مخالف فرانسه بودن و یا باعث اختلال در امنیت شوند مسدود شوند 2-دولت میتواند با رصد کاربران در فجازی افرادی که قوانین را نقض میکنند از دسترسی به اینترنت محروم کند!

جالبه اینجا است که طبق قانون هادوپی (HADOPI) حتی دسترسی افرادی که به صورت غیر قانونی موسیقی یا فیلمی را که رایگان نیستند رایگان دانلود کند به شبکه اینترنت قطع میشود! اما در ایران به راحتی شما فیلم و موسیقی با حجم‌های بالا به صورت رایگان دانلود و اتفاده می‌کنید.

در سال 2021 یه لایحه قانونی هم به قانون ضد تروریسم اضافه کردن که طبق آن ، دولت فرانسه با استفاده از الگوریتم‌های تحلیل کلان‌داده، کاربرانی که محتواهای مشکوک به تروریسم , خشونت و نفرت انگیز را به اشتراک بگذارند شناسایی و با آنها برخورد کند!

اگر می‌بینید در مورد اعتراضات فرانسه هیچ واکنشی از طرف سلبریتیها و اینفلوئنسرا در شبکه‌های اجتماعی دیده نمیشود ولی در مورد اغتشاشات ایران فعال هستند بخاطر محدودیت‌ها و جریمه های سختی هست که برای آنها در نظر گرفته شده است که زبان آنها را محکم بسته است.

رسانه

 

برچسب ها

ثبت دیدگاه