شناسه: 101046
به بهانه افتتاح سفارت باکو؛

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان به سرزمین‌های اشغالی سفر کرد

وزیر امور خارجه جهموری آذربایجان که به برای افتتاح سفارت کشورش به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است، با همتای صهیونیست خود دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش جهت پرس، 

به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان که برای افتتاح سفارت کشورش به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است، با همتای صهیونیست خود دیدار و رایزنی کرد.

بر اساس این گزارش، «الی کوهن» در نشست خبری مشترک در قدس اشغالی خطاب به «جیحون بایراموف» گفت: خوشحالم که به مناسبت افتتاح سفارت جمهوری آذربایجان در اسرائیل میزبان شما هستیم. این مناسبت مهمی برای دو طرف است.

کوهن در ادامه تصریح کرد: تصمیم جمهوری آذربایجان برای افتتاح سفارت نشان دهنده عمق روابط استراتژیک بین دو طرف است که در سی سال گذشته رشد کرده است و من به نیابت از دولت اسرائیل از رئیس جمهور «الهام علی اف» به علت اتخاذ تصمیم افتتاح سفارت در اسرائیل قدردانی می‌کنم.

وی افزود: جمهوری آذربایجان شریک استراتژیک اسرائیل است و ما در بسیاری از مسائل از جمله امنیت منطقه‌ای، انرژی و گردشگری همکاری نزدیک داریم.

بایراموف هم در این نشست خبری گفت: اسرائیل یکی از اولین دولت‌هایی بود که استقلال آذربایجان را به رسمیت شناخت. در طول سی سال گذشته روابط دو طرف بر اساس گفتگو و درک متقابل استوار بوده و به مرحله روابط راهبردی رسیده است و روابط شخصی سران دو کشور نقش مهمی در این خصوص ایفا کرد.

وی ادامه داد: ما تحولات منطقه را از نزدیک دنبال می‌کنیم و آذربایجان همواره خواستار برقراری صلح و امنیت در منطقه است و اعتقاد راسخ داریم که این امر به شکوفایی کل منطقه کمک خواهد کرد.

برچسب ها

ثبت دیدگاه