شناسه: 100937
عضو انصارالله:

برای هر گزینه‌ای آماده هستیم/ دروغ متجاوزان درباره ایران برای همه آشکار شد

یک عضو شورای عالی سیاسی یمن در هشتمین سالگرد جنگ علیه این کشور تاکید کرد که مردم یمن برای هر گزینه‌ای که رهبری انقلاب تعیین کند، آماده هستند.
به گزارش جهت پرس، 

راهپیمایی‌های «روز ملی ایستادگی» در صنعاء و دیگر استان‌های یمن در هشتمین سالگرد جنگ علیه این کشور آغاز شد.خبرنگار المسیره از حضور گسترده قشرهای مختلف مردم یمن در این راهپیمایی ها خبر داده است.

محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی در این باره تاکید کرد: برای هر گزینه‌ای که رهبری انقلاب تعیین کند، آماده هستیم.

وی خاطر نشان کرد ملت بزرگ ما در برابر کشورهای جنگ افروز متکبر و زورگو ایستادگی کرد، در حالی که این کشورها گمان می‌کردند نبردشان در یمن، تفریحی خواهد بود.

الحوثی تاکید کرد ائتلاف متجاوزان مرتکب جنایاتی شد که نمی تواند آن را انکار کند و این توحش سبب افزایش اصرار و عزم ما برای مقابله با آن شده است.

وی در ادامه گفت ما از همان روز نخست جنگ می گفتیم که ایران کشور همسایه است و ما به نیابت از آن نمی جنگیم، اما متجاوزان ادعا می کردند که ایران در یمن حضور دارد، اما امروز به سمت صلح و گفتگو با ایران حرکت می‌کنند.

عضو ارشد انصارالله تاکید کرد ما خواهان صلح واقعی نه صلح رسانه ای و تبیلغاتی هستیم، ما شروط غیر عملی یا شروط مغایر با قوانین بین المللی وضع نمی کنیم.

الحوثی با انتقاد از مواضع سازمان ملل گفت سازمان ملل، محاصره، قطع پرداخت حقوق و کمکها را مشروعیت بخشید و ما دیدیم که این نهاد در مقابل جمهوری یمن قرار گرفت.

وی تاکید کرد آمریکا رهبری این جنگ را برعهده دارد، به همین سبب اعزام نماینده صلح  تنها برای پوشش بر جنایاتش بود.

الحوثی تصریح کرد به حقوق و وطن مشروع خود چنگ خواهیم زد، هرگز اجازه ادامه محاصره و اشغالگری را نخواهیم داد و تا بیرون راندن آنها از کشورمان در زمین و دریا و هوا به نبرد با آنها ادامه خواهیم داد.

وی گفت هرگز آرام نخواهیم گرفت، مگر آنکه وطن ما آزادی و استقلال کامل خود را به دست آورد.

الحوثی به متجاوزان هشدار داد که ادامه جنگ و تجاوز به معنای این است که سطح شکست گسترش خواهد یافت.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه