شناسه: 100934
گزارشی از آخرین تحولات سرزمین‌های اشغالی

شروع دور جدید ناآرامی های در تل آویو/ هفته اعتراض و اعتصاب سراسری در رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی با تنش‌ها و اختلافات فعلی، روز به روز به هرج و مرج کامل و جنگ داخلی نزدیک تر می‌شود.
به گزارش جهت پرس، 

معترضان علیه دولت نتانیاهو و طرح اصلاحات قضائی، با تجمع در مرکز تل آویو، اقدام به تظاهرات و اعتراض علیه دولت رژیم صهیونیستی کردند.

Video file

معترضان در برنامه اعتراضات خود، ایجاد اختلال و مسدود کردن راه ها و جاده ها را در دستور کار قرار داده اند. پیش بینی می شود که در روزها و هفته های پیش رو، میزان خشونت و درگیری های در سرزمین های اشغالی افزایش یابد.

Video file

مقامات رژیم صهیونیستی تاکنون هیچ توافقی با یکدیگر بر سر اختلافات خود انجام نداده اند که این مسئله به معنی استمرار تنش ها و وخیم تر شدن درگیری ها در سرزمین های اشغالی است.

Video file

بنیامین نتانیاهو اعلام کرده است که طرح اصلاحات قضائی که مخالفان از آن به عنوان کودتای قضائی یاد می کنند، روند بررسی آن بدون هیچ گونه تاخیری ادامه پیدا خواهد کرد.

Video file

دادستان رژیم صهیونیستی روز جمعه بنیامین نتانیاهو را به دلیل نادیده گرفتن تعارض منافع در طرح اصلاحات قضائی به نقض قانون متهم کرد. دادستان کل رژیم صهیونیستی در نامه‌ای به نتانیاهو به او گوشزد کرده که ورود او به اصلاحات قضائی با توجه به اتهامات مطرح شده علیه او در چند پرونده فساد، نقض قانون محسوب می‌شود.

Video file

در پی نامه دادستان، گروه «جنبش حکومت کیفی در اسرائیل» گفته قصد دارد با تنظیم شکایت‌نامه‌ای نتانیاهو را به اهانت به دادگاه متهم کرده و خواستار صدور جریمه سنگین و حبس برای او شود.

Video file

معترضان اعلام کرده اند که قصد دارند فعالیت های اعتراضی خود را تشدید کنند و هفته پیش رو را، هفته ملی اعتصاب نامگذاری کرده اند و طی آن از صهیونیست های ساکن اراضی اشغالی درخواست کرده اند که در هر نقطه ای، دست به اعتصاب و اختلال در امور بزنند.

Video file


 

منبع: مشرق

برچسب ها

ثبت دیدگاه