شناسه: 100909
یک مقام یمنی:

توقف جنگ در گروی توقف تجاوز و محاصره است/ از نزدیکی تهران‌ ـ ریاض استقبال می‌کنیم

معاون اداره تبلیغات یمن با ابراز "از نزدیکی تهران‌ ـ ریاض و کشورهای اسلامی به یکدیگر استقبال می‌کنیم"، توقف جنگ در یمن را در گروی توقف تجاوز و محاصره دانست.
به گزارش جهت پرس، 

سرتیپ «عبدالله بن عامر» جانشین فرماندهی اداره تبلیغات یمن، تأکید کرد: موضوع یمن، کاملاً مشخص و آشکار است و جنگ در آن با توقف تجاوز نظامی و محاصره پایان می‌یابد، اگر تجاوزها متوقف شود، بی‌شک عملیات نظامی هم متوقف می‌شود، به همین ترتیب، اگر محاصره یمن لغو شود، اقدام نظامی هم لغو می‌شود.

وی افزود:  آنچه در یمن جریان دارد، به دو عامل اساسی مرتبط است؛ عامل اول، ادامه تجاوز و عامل دوم محاصره است، اگر این دو عامل متوقف نشود، تمام گام‌ها و اقدامات منطقه‌ای برای حل بحران یمن با شکست مواجه می‌شود.

بن‌عامر درباره نزدیکی تهران ـ ریاض نیز گفت: هر گامی که کشورهای اسلامی برای نزدیکی به یکدیگر بردارند، از دید ما امری مثبت و ایجابی است، اما اینکه ارتباط آن با یمن چه می‌تواند باشد باید بگویم که هر تأثیری داشته باشد، ما همچنان بر توقف تجاوز و پایان دادن به محاصره یمن با هدف خاتمه بخشیدن به عملیات نظامی تأکید می‌کنیم.

عبدالله بن عامر همچنین تأکید کرد: در زمان حاضر تمرکز خود را بر کاهش تنش‌ها متمرکز کرده‌ایم و این موضوعی است که در سخنرانی رهبری انصارالله به آن اشاره شد و جزئیات آن به‌زودی رسانه‌ای خواهد شد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه