شناسه: 100907
اوضاع نا بسامان تل‌آویو

تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو/ وزرای کابینه به جان هم افتادند

منابع رسانه‌ای از تظاهرات صدها هزار صهیونیست علیه کابینه تندرو رژیم صهیونیستی و طرح جنجالی اصلاحات قضایی آن در مناطق مختلف اراضی اشغالی خبر دادند.
به گزارش جهت پرس، 

خبرگزاری فلسطینی سما شنبه شب اعلام کرد که صدها هزار صهیونیست با حضور در خیابان‌ها در مناطق مختلف اراضی اشغالی برای دوازدهمین هفته متوالی علیه طرح اصلاحات قضایی کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

طبق این گزارش، هزاران اسرائیلی در خیابان «کابلان» در تل آویو تظاهرات کردند و خواستار توقف روند تصویب طرح اصلاحات قضایی و تضعیف دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی شدند.

رسانه

صهیونیست‌ها همچنین در همبستگی با معترضان در خیابان کابلان، در شهرهای مختلف ازجمله «حیفا»، «بئر السبع»، «اشدود»، «نتانیا»، «هرتسلیا» و «رعنانا» تظاهرات کردند.

معترضان همچنین تظاهراتی را در مقابل خانه یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برگزار کردند تا وی را مجبور به مخالفت با طرح اصلاحلات قضایی کنند.

رسانه

همزمان با برگزاری تظاهرات، پلیس رژیم صهیونیستی نیز شماری از خیابان‌ها را مسدود و چند معترض را بازداشت کرد.

خبرگزاری سما همچنین گزارش داد که پلیس رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن معترضان اقدام به پاشیدن آب فاضلاب بر روی آنها کرد.

رسانه

خبرگزاری اسپوتنیک نیز اعلام کرد که بیش از ۶۰۰ هزار اسرائیلی در تظاهرات شنبه علیه طرح اصلاحات قضایی نتانیاهو در اراضی اشغالی به خیابان آمدند.

آتش به خانه نتانیاهو رسید

همزمان با تظاهرات ده ها هزار نفری اسرائیلی ها علیه طرح اصلاحات قضایی، یوآو گالانت نیز خواستار توقف فوری روند تصویب طرح اصلاحات قضایی شد.

وی نسبت به پیامدهای خطرناک چنین طرحی برای ارتش و دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی هشدار داد.

گالانت در این باره گفت: با صدای بلند و به صورت علنی می گویم که طرح اصلاحات قضایی باید متوقف شود.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی نیازمند تغییرات است، اما این نیاز به گفت‌وگو دارد، به ویژه با توجه به شکاف روزافزون میان اسرائیلی‌ها که در ارتش و سرویس‌های امنیتی اسرائیل نیز نفوذ کرده است و این یک تهدید مستقیم و ملموس برای امنیت اسرائیل محسوب می‌شود.

درخواست گالانت برای توقف روند تصویب طرح اصلاحات قضایی اعتراض ایتامار بن گویر، وزیر تندرو امنیت داخلی کابینه نتانیاهو را به همراه داشته است.

بن گویر از نتانیاهو خواست تا گالانت را از سمت ریاست وزارت جنگ برکنار کند.

وی در این باره گفت: گالانت تسلیم باج گیری و تهدید آنارشیست‌هایی شده است که به دنبال نافرمانی هستند و از ارتش به عنوان ابزاری برای چانه زنی استفاده می‌کنند. من از نخست‌وزیر می‌خواهم که فورا او (گالانت) را برکنار کند.

اکنون حدود ۱۲ هفته است که هزاران نفر علیه اصلاحات قضایی در سرزمین‌های اشغالی تظاهرات می‌کنند. پیش نویس قانون ارائه شده توسط یاریو لوین، وزیر دادگستری در ژانویه، در صورت تصویب، به طور قابل توجهی اختیارات دادگاه عالی را کاهش می‌دهد و به دولت اجازه می‌دهد تا بر روند انتصاب قضات کنترل داشته باشد.

این در حالی است که مقامات اسرائیل اعلام کردند نتانیاهو به طور مستقیم در طرح اصلاحات قضایی کابینه مشارکت داشته و تضاد منافع ناشی از ادامه دادگاهی‌اش به اتهام فساد را نادیده گرفته است.

منبع: ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه