شناسه: 100847
رسانه غربی اعلام کرد

ارزش بازار بورس لندن به دنبال نگرانی در مورد بحران بانکی سقوط کرد

ارزش بازار بورس لندن در معاملات امروز به علت نگرانی در مورد بحران بانکی در جهان و همچنین تحت تاثیر افت سهام انرژی سقوط کرد.
به گزارش جهت پرس، 

به نقل از رویترز، ارزش بازار بورس لندن در معاملات امروز در پایان این هفته پرتلاطم، تحت تاثیر افت سهام انرژی که کاهش قیمت نفت را دنبال می‌کردند و همچنین به علت ادامه نگرانی‌ها در مورد بحران بانکی در جهان که باعث کاهش ارزش سهام بانک‌ها شد، سقوط کرد.

ارزش سهام «بلو چیپ» انگلیس که متشکل از 100 شرکت با بالاترین سرمایه در این کشور است، پس از کاهش نزدیک به یک درصدی روز گذشته، امروز نیز 1.4 درصد افت کرد.

ارزش بانک‌های انگلیسی نیز برای سومین جلسه متوالی 2.7 درصد کاهش یافت و در افت سهام امروز به بانک‌های اروپایی پیوستند.

ادوارد استنفورد، رئیس بخش راهبرد سهام اروپا در بانک HSBC گفت، بازارها از تکرار ورشکستگی های بیشتر بانک ها نگران هستند.

«عملکرد بخش مالی در هفته گذشته تثبیت شده است، ما بانک‌هایی داشتیم که توسط بانک‌های دیگر نجات داده شده‌اند و من فکر می‌کنم چیزی که به دست می‌آوریم نوعی پس لرزه و نگرانی است.»

پس از اینکه بانک  HSBC قیمت هدف خود را در بورس کاهش داد،  ارزش سهام بانک بارکلیز 3.4 درصد افت کرد.

با کاهش قیمت نفت، ارزش سهام غول‌های انرژی «شل» و «بی‌پی» هر کدام 2.5 درصد کاهش یافت که سب شد بخش وسیعی از بازار انرژی را تحت تاثیر قرار بگیرد.

با وجود کاهش ارزش‌های معاملات امروز، به علت یک افزایش اندک سهام بانک‌ها در میانه هفته و افزایش قیمت کالاهای اساسی، ارزش بازار بورس لندن طی هفته گذشته نزدیک به یک درصد رشد داشته و در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی در 5 هفته گذشته قرار دارد.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه