شناسه: 100840
مارش جنگ در خیابانهای فرانسه زده شد

آزادی بیان از نظر مکرون معنایی ندارد

نهمین روز اعتراضات سراسری در فرانسه که بیشتر به صورت صلح آمیز برگزار شده بود به اختلال در حمل و نقل عمومی، قطارها و هواپیماها منجر شده است.
به گزارش جهت پرس، 

اعتراضات مردم فرانسه که از هفته گذشته در اعتراضات به برخی از سیاسیت‌های مکرون به وجود آمد از اعتراضات آرام و صلح  آمیز خارج شده و به یک جنگ خیابانی تبدیل شده است.

وزیر کشور فرانسه اعلام کرد، ۱۴۹ افسر پلیس در جریان اعتراضات و درگیری با معترضان در کشور زخمی شده و ۱۷۲ معترض نیز دستگیر شده‌اند. همچنین ده‌ها معترض نیز زخمی شده‌اند.

گروه‌های کوچک معترضان در پاریس پنجشنبه شب با پلیس درگیر شدند، در مرکز شهر آتش روشن کرده و با نیروهای امنیتی درگیری به وجود آمد.

تصویر
1

واکنش‌های پلیس فرانسه با مردم معترض فرانسه بقدری خشونت برانگیز بود که در فضای مجازی واکنش‌هایی را به همراه داشت. برخی از کاربران فضای مجازی با اشتراک گذاشتن ضرب و شتم عجیب فرانسه در صفحات خود نوشتند:

تصویر
1
تصویر
1
تصویر
1
تصویر
1
تصویر
1
تصویر
1
تصویر
1
تصویر
1
تصویر
1

برخی از کاربران با یادآوری اینکه در زمان اغتشاشات ایران فرانسه به بهانی شعار زن، زندگی، آزادی و نبود آزادی در ایران حامی معترضین در ایران بود و بر ادامه آشوب‌ها در ایران تاثیر داشت و اکنون در اوج بحران کشور خود بر خورد خشونت باری با زنان دارد نوشتند:

تصویر
1
تصویر
1
تصویر
1

کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز، با انتشار ویدیویی از حمله وحشیان پلیس به افراد معترض، راه چاره این مشکل را صحبت کردن آرام دولت فرانسه با مردم دانست و اقدام در جهت حل مشکلات و خواست مردم را گزینه پیش روی دولت مکرون خواند. وی با اشاره به اینکه زمانی از اغتشاشات ایران حمایت می‌کردند نوشت: زمانی باد کاشتید الان نوبت برداشت طوفان است.

وی در توییت خود این خشونت هیچگاه به چشم مدعیان حقوق بشری نمی‌آید چون نگاهشان به جای دیگری است در صفحه توییتری خود نوشت:

تصویر
1

خشم عمومی در فرانسه در حالی به دور جدیدی وارد شده که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور سکوت خود را بابت این سیاست جدید شکست و تاکید کرد که این قانون اواخر سال جاری میلادی به مرحله اجرا در می‌آید. وی اعتراضات را به یورش ششم ژانویه ۲۰۲۱ به کنگره آمریکا تشبیه کرد.

یکی از رسانه‌های مستقل فرانسه نیز در توئیتی نوشت: جنگی در پاریس است. زمانی برای ارسال مطلب نیست. از خودتان مراقبت کنید.

 

 

 

 

 

برچسب ها

ثبت دیدگاه