شناسه: 100827
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:

قیمت هر لیتر بنزین در کشورهای همسایه از 12 تا 20 هزار تومان است/ هر چه قدر ممانعت کنیم، قاچاق می‌شود/ قاچاقچیان زندگی دارند و باید مشکلات آنها را از راه صحیح حل کنیم!

اسدالله بادامچیان، در خصوص خبرهای گرانی بنزین می‌گوید: دولت باید بنزین را گران کند ولی تا کنون اظهار نظر نکرده است.
به گزارش جهت پرس، 

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، در خصوص گرانی بنزین و تصمیمات دولت در مصاحبه‌ای بیان داشت:

می‌گویند که بنزین می‌خواهد گران شود.

چه کسی گفته؟

در افواه عمومی گفته می‌شود، اما دولتی‌ها معمولاً تکذیب می‌کنند.

ما با دولت روبرو هستیم، اگر قرار بر گرانی بنزین باشد، دولت باید گران ‌کند. سیاست ما در مؤتلفه درباره بنزین مسیر دیگری است ولی دولت تاکنون اظهار نکرده است و بنده نباید به درباره شایعات پاسخ بدهم

نظر مؤتلفه درباره مسئله بنزین چیست؟

اگر در رابطه با حمل و نقل داخلی کشور است، می‌شود به گونه‌ای سیاست‌گذاری کرد که در داخل، موجب گرانی کالاها نشود، این راه، برنامه، کارت هوشمند و یارانه دادن دارد، همه این‌ها را می‌شود انجام داد.

وقتی که در کشور ما قیمت هر لیتر بنزین سه هزار تومان و در کشورهای همسایه از 12 تا 20 هزار تومان است، هر چه قدر ممانعت کنیم، قاچاق می‌شود. چرا بنزین را سه تومان بفروشیم، تا قاچاق ‌کنند و مجبور ‌شویم قاچاق بگیریم؟! می‌شود تدبیری کرد و سیاست صحیحی داشت که بنزین هم به قیمت صحیح در خارج فروخته شود، در داخل هم جلو قاچاق گرفته شود

شاید برای شما تعجب‌انگیز باشد، مرحوم حبیبی بعد از پیروزی انقلاب معاون استاندار کرمان شد. کرمان یکی از پایگاه‌های اصلی قاچاق بوده و است. مرحوم حبیبی قاچاقچی‌ها را جمع کرد و به آنها گفت که «این اسامی و تمام مشخصات شماست، شما در شغل قاچاق هستید، با شما دو کار می‌توانیم انجام دهیم، اول اینکه جنس‌هایی که به خاطر انقلاب و تحریم به ما نمی‌فرونشد برای ما بیاورید. برای نمونه آن زمان موتور قایق‌های تندرو را به ایران نمی‌فروختند. اگر بیاورید هیچ کس مانع شما نیست و به نفع کشورتان کار می‌کنید. از سوی دیگر، جنس‌هایی که می‌خواهیم صادر کنیم و اجازه نمی‌دهند، شما قاچاق بفروشید، مبادلات را تحت نظر ما انجام دهید و ما منافع شما را به صورت مشروط تأمین می‌کنیم».

مسئولین وقت این کار را کردند و استاندار گفت: «اگر این کار نشد و خواستید خلافی انجام دهید، شما را به دست آقای خلخالی می‌دهیم». آن زمان خلافکارها رعب زیادی از مرحوم خلخالی داشتند. قاچاقچیان طبیعی عمل کردند، بسیاری از آن‌ها صاحب نمایندگی خارجی و تجارت سالم شدند و برخی از بچه‌های آنها در جبهه شهید شدند. این یک نوع روش است و نوع دوم، بزن و بکوب و سرکوب کن، است.

قاچاقچیان زندگی دارند و باید مشکلات آنها را از راه صحیح حل کنیم، از راه حلال به قاچاقچی بدهیم تا به حرام نرسد. برای بنزین در داخل هر قیمتی بگذاریم، اثرگذاری گرانی قیمت بنزین در مسائل حمل و نقل و کالاهای روزمره ملت را با یارانه با کارت هوشمند و با طرح‌های دیگر باید حل کنیم و حل می‌شود، و در ادامه تثبیت قیمت‌ها باقی می‌ماند و از طرف دیگر باید کاری کنیم که مشکل فروش خارجی هم حل شود. متأسفانه خیلی از دوستان از ظرفیت موتلفه استفاده نمی‌کنند و ما نمی‌توانیم به زور بگوییم، بیایید آنچه ما می‌گوییم انجام دهید برخی فکر می‌کنند خودشان خدای دهر هستند.

منبع: جماران

برچسب ها

ثبت دیدگاه

ناشناس | شنبه, 01/05/1402 - 09:32 | | پاسخ | پیوند ثابت
حقوق کارگران در کشورهای همسایه چند دلار است .