شناسه: 100692

شولتز: باید برای درگیری طولانی در اوکراین آماده شویم

صدراعظم آلمان ضمن بیان این که غرب باید برای دیگری طولانی در اوکراین آماده شود، گفت حتی پس از پایان جنگ، عواقب این رویارویی همچنان ادامه خواهد داشت.
به گزارش جهت پرس، 

اولاف شولتز صدراعظم آلمان گفت غرب باید برای دیگری طولانی در اوکراین آماده شود. وی پیش‌بینی کرد حتی پس از پایان جنگ، عواقب این رویارویی همچنان ادامه خواهد داشت. 

او دوشنبه (۲۰ مارس) در اظهاراتی گفت: ما باید خودمان را آماده کنیم که این جنگ می‌تواند مدت زیادی طول بکشد. حتی زمانی که جنگ تمام شود، همه چیز یک شبه عادی نخواهد شد. 

شولتز اظهار داشت: باید بدانیم که این جنگ تهاجمی وحشتناک و پیامدهای آن برای مدت طولانی ما را مشغول خواهد کرد. و باید با پاکسازی آوارها به مدت طولانی دست‌و‌پنجه نرم کنیم. 

وی افزود برلین نباید از تلاش برای پایان دادن به خصومت در زودترین زمان ممکن منصرف شود و مدعی شد خروج نیروهای روسیه از اوکراین پیش‌شرط اصلی برای «صلح عادلانه» است. 

به گزارش راشا تودی، شولتز در ادامه توضیح داد که تماس‌های تلفنی منظم با پوتین رئیس‌جمهور روسیه دارد که این گفت‌وگوها تا یک ساعت و نیم به طول انجامیده است. وی توضیح داد که آن‌ها گاهی به زبان آلمانی صحبت می‌کنند، گرچه از مترجم هم استفاده می‌کنند و افزود: پوتین همیشه مودب است اما اختلاف‌نظرهای عمده بین دو طرف وجود دارد. 

در مقابل، شولتز مدعی شد با جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا «مفهوم سیاسی مشترک» دارد. شولتز همچنین مدعی شد اتحادیه اروپا از آنچه ممکن است به نظر ناظران خارجی برسد، متحدتر است اما افزود این بلوک باید اصل وحدت رویه را هنگام اتخاذ تصمیم‌های مهم کنار بگذارد. 

صدراعظم آلمان اخیراً هم مدعی شده بود رئیس‌جمهور روسیه باید درک کند که در جنگ خود در اوکراین پیروز نخواهد شد و باید نیروهایش را از این کشور خارج کند.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه