شناسه: 100579
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

تابویی که ایران شکست!

آمریکا امروز دست بسته تر از هر زمان دیگری است و اکنون ممالک مختلف این مهم را فهمیده اند؛ و الّا کی چین جرات این را داشت به فکر مداخله در خاورمیانه که آمریکا آن را حوزه نفوذ خود و ورود به آن را یکی از خطوط قرمز خود میداند بیفتد؟
به گزارش جهت پرس، 

عبدالرحیم انصاری، کارشناس مسائل سیاسی، در خصوص حمله سوریه به پهپاد آمریکایی و سقوط آن نوشت: اما این پهپاد به هر حال سقوط کرد و در اینکه جنگنده روسی عامل آن بوده هیچ تردیدی وجود ندارد. وقوع این حادثه پیامی جدی برای آمریکا دارد، و آن این است که روسیه دیگر هراسی برای برخورد با قلدری های آمریکا به خود راه نمیدهد و در حراست از مرزهای خود جدی است.

این اقدام به نوعی تفسیر اصطلاح ایرانیِ "دوران بزن در رو تمام شده است" میباشد. اگر طیاره های ایالات متحده تا همین اواخر بارها و بارها حریم هوایی روسیه و چین را نقض میکردند و تنها با یک پیام اعتراضی مواجه میشدند، حالا شرایط فرق کرده است.

آمریکا امروز دست بسته تر از هر زمان دیگری است و اکنون ممالک مختلف این مهم را فهمیده اند؛ و الّا کی چین جرات این را داشت به فکر مداخله در خاورمیانه که آمریکا آن را حوزه نفوذ خود و ورود به آن را یکی از خطوط قرمز خود میداند بیفتد؟ چین که جای خود دارد، چه کسی فکر میکرد عربستان چنین آشکار به آمریکا دهن کجی کند، ارتباطش با تهران و پکن را گسترش داده و از نفوذ کاخ سفید در غرب آسیا بکاهد؟ امروز همه به مصائب آمریکا آگاهند و میدانند دولت این کشور نمیتواند جنگ دیگری را مستقیما اداره کند. روزی فرا خواهد رسید که کشورهای دیگری نیز به آمریکا پشت کنند و برای حفظ منافعشان رودربایستی با او را کنار بگذارند. دنیا کم کم به سمتی میرود که از شر زورگویی آمریکا رها شود؛ افول آمریکا حتمی است و در آینده، حداکثر نفوذی در حد فرانسه یا آلمان خواهد داشت‌؛ دنیا رهایی از شر شیطان بزرگ را مدیون تابو شکنی ج.اسلامی به رهبری امام خامنه ای خواهد بود!

برچسب ها

ثبت دیدگاه