شناسه: 100472
گزارش خبری جهت پرس

چهارشنبه سوری سال ۱۴۰۱ چگونه گذشت؟

امسال هم چهارشنبه سوری گذشت و سو استفاده اپوزیسیون از این شب راه به جایی نبرد و مردم با فراخوان اسفند ماه آنها همراهی نکردند و این شب به شادی مردم گذشت.
به گزارش جهت پرس، 

چهارشنبه سوری امسال هم به مانند سال‌های گذشته لذت آغاز بهاری نو و سالی جدید را از برخی خانواده‌ها گرفت. برخی افراد با رعایت نکردن اصول ایمنی و استفاده از ترقه‌های غیر استاندارد با عث آسیب دیدگی شدی اعضای بدن یا مرگ آنها شد و غم را اولین مهمان نوروزی خانواده‌ها کرد. رئیس اورژانس کشور آمار مصدومان و فوتی‌های شبه چهارشنبه پایانی سال را چنین اعلام کرد:

امسال رشد ۲۲ درصدی مصدومان را داشتیم و آمار مصدومان از اول اسفند ماه 1401 به تعداد ۴۳۶۸ مصدوم بوده است که ۳۵۵۷ مورد فقط مربوط به شب چهارشنبه آخر سال بوده است. تعداد فوتی ها نسبت به سال گذشته ۵ مورد افزایش داشته که بیشترین موارد فوتی مربوط به ۲ حادثه در تبریز و تهران بود که ۱۳ نفر فوت کردند. از بین این آمار 79 درصد مصدومان آقایان بودند و  ۴۴ درصد مصدومان بین ۶ تا ۱۸ سال بوده اند. در این بین ۶۶ درصد مصدومان از مواد محترقه استفاده کرده اند و ۳۳ درصد عابران پیاده و یک درصد نیروهای امدادی بوده اند. ۲۲۹ نفر دچار نقص عضو شده اند. آسیب به چشم ۱۶ درصد رشد داشته ایم، اما در موارد سوختگی ۱۶ درصد کاهش داشته ایم.

در بین همهمه رعایت ایمنی و استفاده از مواد منفجره استاندارد خبری در شبکه‌های مجازی منتشر شد که تا حدود زیادی مانند اخبار دیگر این ایام کشورمان بی‌پاسخ ماند آنهم فراخوان دوباره براندازن در روزهای 22، 23 و 24 اسفند، آنقدر این اتفاق را جدی گرفتند که حتی به پلیس ایران هم تهدید کردند که اگر بنا به ادامه زندگی دارید از خانه‌های خود بیرون نیایید.

رسانه

اما ماجرا جور دیگری رقم خورد، باز هم فراخوان‌های آنها مانند فراخوان 22 بهمن جوابگو نبود و مردم پای این فراخوان نیامددن و در شلوغی جشن آنها گم شد. مردم دور هم جمع شدن، گروه‌هایی را تشکیل دادند از آتش پریدند، فریاد زدند اما به شادی و در اوج امنیت و آرامش، تنها صدایی که در شهر میپیچید صدای شادی مردم و صدای انفجار ترقه‌ها. بعد از گذشت ساعتی از شب با بارش رحمت الهی خدا هم در دو چندان چندان شدن شادی مردم و غم براندازان شریک شد. 

این ندیده شدن دست و پا زدن‌های اپوزسیون در فراخوان‌ها سوژه دیشب فضای مجازی شد که عده‌ای از کاربران در صفحات خود مطالبی را در این خصوص منتشر کردند.

رسانهرسانهرسانهرسانهرسانهرسانهرسانهرسانه

 

برچسب ها

ثبت دیدگاه