طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی

طی نامه‌ای مطرح شد؛

اعتراض هیئت رئیسه کمیسیون مشترک طرح صیانت به قالیباف/ توقف کار صحن مجلس با کمیسیون جانشین آن در مجلس نظام قانون گذاری را تهدید می‌کند

هیئت رئیسه کمیسیون مشترک طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی در نامه‌ای به قالیباف به تشریح جزئیات فعالیت کمیسیون مشترک پرداختند.
1401-1-23 16:19
نگاهداری تشریح کرد:

نظر مرکز پژوهش‌های مجلس درباره طرح تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی/ هیچ گونه مخالفتی با قانونمند کردن فضای مجازی نداریم

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نظر این مرکز را درباره طرح تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی را بیان کرد.
1400-12-8 17:02

تقی‌پور: ۹۰ درصد انتقاداتی که به طرح صیانت می‌شود اصلا در طرح وجود ندارد

تقی پور گفت: در حال رصد و جمع آوری انتقادات هستیم این در حالی که در دوره گذشته هدفی از سوی منتقدین ترسیم شده و آنها به طرح ساماندهی فضای مجازی حمله می‌کردند و در نهایت خود را پیروز تلقی می‌کردند در حالی که ۹۰ درصد این انتقادات اصلاً به متن طرح صیانت مربوط نمی‌شد.
1400-12-7 22:36
موسوی خبر داد؛

هیئت رئیسه مجلس امروز طرح صیانت را بررسی می‌کند

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه امروز هیئت رئیسه برای بررسی ایرادات معاونت قوانین به طرح تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی خبر داد.
1400-12-5 10:37
گفت‌وگو با یکی از طراحان طرح «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی»:

در طرح جدید فضای مجازی درباره فیلترینگ صحبتی نشده است/ اگر بنا به فیلتر باشد همین الان و بدون طرح هم امکانش وجود دارد / بستن، آخرین مرحله است / قرار نیست اتفاق عجیب و غریبی بیفتد

محسن مومنی راد با بیان این که در طرح جدید در مورد فیلترینگ صحبتی نشده است گفت: این طرح اگر ابزارهای قبلی را محدود نکند، قرار نیست چیزی به آن اضافه کند، اگر بنا باشد اتفاقی در حوزه فیلترینگ بیفتد، چه این قانون تصویب شود چه نشود آن اتفاق می‌افتد.
1400-11-24 15:02

چه طرحی جایگزین طرح صیانت شد؟ + لینک دانلود

در یازدهمین نشست کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی طرح جدیدی که با تلفیق طرح قبلی و پیشنهادات ارائه شده تدوین شده است در اختیار اعضا قرار گرفت.
1400-10-6 13:48