کارگردانی

پوران درخشنده:

خطر بزرگی سینما را تهدید می‌کند

پیشکسوت سینما گفت: متاسفانه سینما به هیچ وجه دوران خوبی را سپری نمی‌کند، این هنر در دوران کرونا دستخوش تغییرات ناگواری شده است، خطر بزرگی سینما امروز ایران و جهان را تهدید می‌کند و این خطر در دوران کرونا دو چندان شد.
1401-3-24 14:09

فیلم / سقوط آزاد نمایش خانگی!

شبکه نمایش خانگی چندسالی میشه که رونق گرفته و با افزایش چشمگیر تولیدات توی دو سه سال اخیر به عنوان رقیب جدی سینما و تلویزیون مطرح شده.اما بنظر میرسه که استفاده از پوشش و آرایش های نامتعارف و نمایش زندگی های لاکچری و پر زرق و برق هنوزم نتونسته توجه مخاطب هارو جلب کنه!
1400-9-18 16:08

فیلم/ زخم کاری مهدویان بر چهره زن ایرانی

توی این سریال با داستانی روبرو می شیم که شرارت ها، زیاده خواهی ها و بدجنسی های دوشخصیت اصلی این فیلم که خانوم هستن رو نشون میده. درسته که توی این سریال زن ها مغزمتفکر بودن اما روایت طوری پیش رفت و تموم شد که تصویری بسیار حقیر و منفور برای همیشه از زن به جا گذاشت!/ گزارش از زهرا زرگرانی
1400-8-17 18:01
یادداشتی تحلیلی به بهانه انتخاب نماینده ایران در بخش فیلم کوتاه اسکار

چرا کپسول؟ / انتخابی بد به امید گرفتن جایزه اسکار 2022 / اقبال منتقدان سیاه‌نمایی به یک فیلم سیاه

فیلم کوتاه «کپسول» برگزیده جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، به اسکار معرفی شد اما مضمون سیاه این فیلم درباره ایران، این سوال را مطرح میکند که منتقدان سیاه نمایی چگونه خود یک فیلم سیاه را به عنوان نماینده ایران انتخاب کردند.
1400-8-3 20:42

نامزدهای جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

در سی‌وهشتیمن جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران که در حال برگزاری است، اسامی ​نامزدهای بخش مسابقه سینمای ایران معرفی شدند.
1400-8-1 19:03