پنجشیر

از سوی یک مقام جبهه پنجشیر؛

حضور احمدمسعود در تاجیکستان تکذیب شد

مسئول روابط خارجی جبهه پنجشیر ادعا درباره حضور احمد مسعود در تاجیکستان را رد کرد و گفت که وی در حال حاضر در افغانستان است و برای دیدار از کشور‌های مختلف سفر‌هایی را انجام می‌دهد.
1400-8-12 12:59
کبیر واثق:

احمد مسعود از افغانستان گریخت؟

معاون پیشین والی پنجشیر با بیان اینکه در حال حاضر رهبر جبهه مقاومت پنجشیر در تاجیکستان حضور دارد، گفت: احمد مسعود در حال رایزنی با کشورهای مختلف برای جلب حمایت برای مبارزه علیه طالبان است.
1400-8-10 13:01
احمد مسعود بیانیه صادر کرد

پنجشیر خواستار تشکیل دولت قانونی در افغانستان است

احمد مسعود در پیامی با تاکید دوباره بر لزوم تشکیل دولت قانونی و فراگیر در افغانستان گفت که افغان‌ها خواستار ایجاد نظامی مشروع و برخاسته از اراده مردمی هستند.
1400-7-20 12:40

دلیل اصرار جریان اصلاحات برای لشکرکشی به پنجشیر چه بود؟

جریان اصلاحات چطور باید اثبات کند که تمام اقدامات و فعالیت‌هایش در راستای تامین منافع غرب است؟
1400-7-10 17:17

حامد کرزی: طالبان به‌ وعده‌هایش عمل نکرد

رئیس‌جمهور پیشین افغانستان گفت: ما به افغانستانی نیاز داریم که متعلق به همه مردم این کشور، مردان و زنان و همه قوم‌ها باشد و تنها راه پیش رو، دولت فراگیر است. آن‌چه طالبان اعلام کرده‌اند، چنین نیست.
1400-6-28 15:56

ته غیرت یک اصلاح طلب برای دفاع از عقیده‌اش!

پیشنهاد حسن عباسی اصلاح طلبان را با چالشی جالب روبه رو کرد.
1400-6-20 12:10

طالبان چه کسی را در پنجشیر اعدام کرد؟

عبدالله صالح در پیامی نوشته است طالبان عموی او را روز گذشته کشته‌اند، اجازه دفن او را به بستگانش نداده و گفته‌اند پیکر او "باید بپوسد."
1400-6-20 09:58

احمد مسعود سه منطقه را از تصرف طالبان خارج کرد

روزنامه افغانستان تایمز به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که نیروهای جبهه پنجشیر موفق به آزادسازی سه منطقه ولایت پنجشیر از سیطره گروه طالبان شده اند.
1400-6-20 09:11
تحلیلی بر تحولات افغانستان

طالبان نسبت به گذشته معقول‌تر و محافظه‌کار تر شده است / احمد مسعود از ابتدا به دنبال مقاومت و قیام علیه طالبان نبود / نمی‌توان وابستگی طالبان به عربستان و پاکستان را انکار کرد

بهمن شعیب کارشناس حوزه افغانستان درباره تحولات اخیر افغانستان اظهار داشت: تحولات اخیر افغانستان بسیار سریع رخ داد و بسیاری در داخل کشور غافلگیر شدند.
1400-6-19 11:41

آیا اصلاح طلبان حاضرند به جنگ با طالبان بروند؟

پیشنهاد جالب حاج حسین شریعتمداری، یک تیپ از مدعیان اطلاحات تشکیل شود و این افراد جهت اعزام به افغانستان ثبت نام کرده و برای مبارزه به پنجشیر یا هر نقطه دیگر افغانستان اعزام شوند. نامش هم میشود تیپ اصلاحاتیون!
1400-6-18 23:41
سخنگوی وزارت خارجه:

محاصره پنجشیر به هیچ وجه قابل قبول نیست/ذهنیت دوران ترامپ نمی‌‌تواند در مذاکرات موفق شود

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این‌که گفت‌وگوهای وین انجام خواهد شد، گفت: آمریکا باید با دستورکار واقعی به وین بیاید.
1400-6-17 15:05

واکنش امیرحسین ثابتی به یک مطالبه درباره افغانستان

ضمن شدت یافتن درگیری بین نیروهای طالبان و ولایت پنجشیر و امکان افزایش تلفات، برخی رجال سیاسی ایران خواهان مداخله حکومت در مسائل داخلی افغانستان و محکوم کردن طالبان شدند. پیرو همین مطالبه فعال رسانه‌ای امیرحسین ثابتی واکنش نشان داد و نوشت: "تا دیروز میگفتند «نه غزه نه لبنان» تا سیاست کمک به کشورهای دیگر را نفی کنند. امروز میگویند چرا ایران در افغانستان دخالت نمیکند؟ پس قبول کردید که حرفتان درباره بی خیالی نسبت به بقیه کشورها غلط بود؟ قبول کردید که باید به دیگران کمک کرد؟ نگران نباشید! جمهوری اسلامی کارش را بلد است."
1400-6-17 13:40

آیا ترور «فهیم دشتی» با گرای بی‌بی‌سی بود؟

فهیم دشتی، خواهرزاده عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی صلح افغانستان محسوب می‌شود که در تحولات کنونی افغانستان در کنار احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود قرار گرفته بود. این فعال رسانه‌ای در جریان درگیری‌های طالبان برای تصرف پنجشیر توسط پهپاد ترور شده است.
1400-6-17 13:08

افغانستان قربانی نزاع هند و پاکستان

یک کارشناس مسائل افغانستان با تأکید بر اینکه دخالت نیروهای بیرونی در داخل افغانستان در هر مقطع و دوره ای اجازه نداده که دولت فراگیر تشکیل شود، گفت: حضور و دخالت پاکستان به خوبی در تحولات افغانستان به ویژه پنجشیر مشهود است و در تلاش هستند تا قدرت طالبان را تثبیت کنند
1400-6-17 12:28

افشای پشتیبانی پاکستان از طالبان توسط آمریکا

فاکس نیوز به نقل از منابعی در فرماندهی سنتکام آمریکا می‌گوید پاکستان با حملات پهپادی و ۲۷ هلیکوپتر حامل نیروهای ویژه این کشور، به طالبان در جبهه پنجشیر کمک می‌کند لازم به ذکرست مقامات پاکستان روز قبل این حملات هوایی به پنجشیر و کمک به طالبان را انکار و تکذیب کرده بودند.
1400-6-17 12:26