کرونا دلتا

کرونا دلتاپلاس در نزدیکی ایران

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: درصدی از مبتلایان در انگلستان از نوع واریانت جدید هستند. با توجه به اینکه واریانت جدید کرونا در کشورهای همسایه ایران نظیر روسیه دیده شده، باید نسبت به کنترل مرزها هوشیار بود تا دلتا پلاس وارد کشور نشود.
1400-8-18 20:58

هنوز ۲۰ درصد مردم واکسن نزدند

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفته هنوز ۲۰ درصد مردم #واکسینه نشدن! هرچند طبق بررسی هایی که شده اگه پیک ششم بیاد، به قدرت و شدت پیک های قبلی نیست ولی به هرحال اگه جزء اون ۲۰ درصد هستی اینو بدون که باتوجه به قوانین جدید تا واکسن نزنی خبری از سفر رفتن و... درکار نیست
1400-8-17 13:11

آخرین اخبار درباره اثربخشی دز سوم واکسن کرونا بر سویه دلتا!

مطالعه دانشمندان دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد دریافت دوز سوم واکسن کرونا می‌تواند مقاومت در برابر گونه دلتا را افزایش دهد.
1400-8-8 15:51

خبر "جهانپور" درباره درمان جدید کرونا

کیانوش جهانپور با انتشار پیامی در توییتر تاکید کرد که درمان زودرس کووید-۱۹ با هیدروکسی کلروکین تا ۸۴ درصد در کاهش‌ مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری موثر است.
1400-6-20 10:02

چگونه به مبتلایان به کرونا روحیه بدهیم؟

درمان کرونا علاوه بر دارو و تغذیه مناسب، نیازمند روحیه قوی نیز هست، از بین رفتن روحیه بیمار می‌تواند سیستم ایمنی او را ضعیف کند، در اینفوگرافی زیر میتوانید راهکارهایی برای تقویت روحیه مبتلایان به ویروس کرونا را ببینید.
1400-6-17 12:30
روایت یک رسانه آمریکایی از بی توجهی آمریکا به هشدار کمبود واکسن در جهان

ان‌بی‌سی: ۱۵ میلیون دز واکسن کرونا در ایالات متحده دور ریخته شده است

در حالی‌که کشورهای جهان در مورد کمبود واکسن و دزهای آن هشدار می‌دهند، زنجیره‌های داروسازی ایالات متحده و بخش‌های بهداشت ایالتی میلیون‌ها دز واکسن را دور ریخته‌اند.
1400-6-16 16:55

آیا مشکلات گوارشی حتما علامت ابتلا به کرونای دلتا است؟

عضو هیات علمی پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مشکلات گوارشی به تنهایی یا در کنار نشانه های ریوی می تواند از علائم کرونا دلتا باشد.
1400-6-6 22:29

چند واقعیت مهم درباره واکسن کرونا + فیلم

بعضی افراد معتقدند به دلیل اینکه کرونا گرفتند نیازی به دریافت واکسن ندارند و بعضی ها هم بر این عقیده اند که ایمنی طبیعی بهتر از واکسن است. اما در این ویدیو چند نکته مهم درباره واکسن کرونا را ببینید.
1400-6-4 20:00

اینفوگرافی/گونه‌های نگران‌کننده کرونا کدامند؟

سازمان بهداشت جهانی تاکنون چهار گونه کووید۱۹- را به عنوان «نگران‌کننده» یا «خطرآفرین» و چهار گونه را به عنوان سویه «قابل توجه» معرفی کرده است.
1400-6-3 12:14

مبتلایان به کرونا اگر این علایم را دارند حتما باید در بیمارستان بستری شوند

اگر در دوره ابتلا به کرونا، در تنفس بیمار مشکل ایجاد شود، درد و یا فشار مداوم در سینه احساس کند، دچار گیجی شده و توانایی بلند شدن نداشته باشد و در آخر کبودی در صورت یا لب او مشاهده شود، به معنای این است که بیمار مبتلا به کرونا هرچه سریع‌تر باید به بیمارستان منتقل شود.
1400-6-2 20:38

ویروس لامبدا به زبان ساده

یک پژوهشگر بیوتکنولوژی ضمن اشاره به ویژگی‌های سویه لامبدا پیشنهاداتی به واکسن‌سازهای کشور ارایه کرد.
1400-6-1 18:37

تست Pcr مسافران واکسینه هم اجباری شد/ برگه سلامت هنگام ورود به ایران برای همه اجباری است

سرپرست اداره کل ایمنی و تضمین کیفیت شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: مسافران واکسینه برای ورود به ایران باید تست منفی پی. سی. آر (pcr) داشته باشند و داشتن برگه سلامت هنگام ورود به ایران برای همه مسافران اجباری است.
1400-5-31 18:55