طرح صیانت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی در فضای مجازی

با برگزاری جلسه سوم کمیسیون بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران

نحوه اداره جلسات کمیسیون حمایت از کاربران فضای مجازی تصویب شد / آیا خبرنگاران اجازه حضور در جلسات را دارند؟

سومین جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی عصر امروز برگزار شد و برخی از مواد آیین نامه کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی به تصویب اعضا رسید.
1400-7-27 20:55
مرکز پژوهش‌های مجلس پاسخ می‌دهد

۱۵ سؤال مهم درباره طرح صیانت از حقوق کاربران

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به تعدادی از سؤالات و ابهامات مربوط به طرح  «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی» پاسخ داده است.
1400-5-11 11:59
تحلیل یک کارشناس فضای مجازی از تغییر جدید در طرح جنجالی مجلس

طرح صیانت از فضای مجازی چه تغییری کرد؟ / حفاظت از حقوق پلتفرم‌های داخلی در صورت تخلف کاربر

یک کارشناس فضای مجازی با اشاره به تغییر جدید در طرح صیانت مجلس از فضای مجازی موسوم به حمایت از حقوق کاربران و خدمات کاربردی فضای مجازی نوشت: همه ممنوعیت‌های که در طرح بودند، حذف شده اند.
1400-4-27 12:49
یادداشتی تحلیلی به بهانه تلاش مجلس برای حفاظت از اطلاعات ایرانیان

اروپا چگونه از داده‌های شهروندان خود محافظت می‌کند؟ / برخی به‌جای حفاظت از داده‌های کاربران ایرانی، آن را دو دستی تقدیم دشمن می‌کنند

احمد کارآمد با اشاره به قانون اروپا در حفاظت از داده‌های مردم این قاره و تلاش مجلس کشورمان برای حفاظت از داده‌های ایرانی نوشت: اکنون‌که بعد از سال‌ها عده‌ای از نمایندگان از خواب غفلت برخواستند توسط مسئولین بعضاً امنیتی و باندهای رسانه‌ای‌شان موردحمله قرار می‌گیرند!
1400-4-21 19:55

دانلود فایل آخرین نسخه طرح جنجالی مجلس برای ساماندهی فضای مجازی ( طرح قانون حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی در فضای مجازی )+فایل pdf

این طرح برای محدود کردن پیام رسان های خارجی تدوین نشده است بلکه یک فضای رقابتی بین پیام رسان های داخلی و خارجی را دیده شده تا مردم بتوانند آزادانه انتخاب کنند. طبق این طرح وظیفه دفاع سایبری و جلوگیری از بهره‌برداری غیرمجاز از اطلاعات و داده‌های کشور مانند اغلب کشورهای پیشرفته دنیا به ستاد کل نیروهای مسلح سپرده شده است.
1400-4-5 21:35