مسعود براتی

گفتگو تفصیلی جهت‌پرس با معاون سازمان سرمایه‌گذاری‌ و کمک‌های اقتصادی ایران

کلان پروژه آمریکا القای ناامیدی درباره خنثی‌سازی تحریم است/ چالش مهم آمریکا کاهش مستمر اثر تحریم‌ها علیه ایران است

در گفتگو با مسعود براتی که به‌صورت ویژه تدوین و اجرای برنامه جامع مقابله با تحریم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را دنبال می‌کند، عملکرد دولت سیزدهم در حوزه تحریم و خنثی‌سازی اثرات آن را بررسی کرده‌ایم.
1401-11-1 08:20
یادداشت تحلیلی؛

چرا دولت قبل در جذب سرمایه‌ خارجی موفق نبود؟

عملکرد یک سال اول دولت در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری که ابطال نشده و معتبر هستند در حدود ۵ میلیارد دلار بوده و این عدد در سال ۹۵ در حدود ۱.۷ میلیارد دلار بوده است. 
1401-10-19 16:26

اذعان جان بولتون به کم اثر شدن تحریم ها

یادتان هست عده‌ای می‌گفتند که فروش نفت ایران به خاطر لطف بایدن است و اگر توافق نشود ایران دیگر نمی‌تواند نفت بفروشد و چین هم از تحریم‌ها تبعیت خواهد کرد؟
1401-9-12 09:08

حساسیت اجتماعی روی مذاکره و توافق خیلی کمتر از گذشته است

مسعود براتی نوشت: ‏روشن است که حساسیت اجتماعی روی مذاکره و توافق خیلی خیلی کمتر از گذشته است و میشود کم‌کم از پایان دوره «اجتماعی شدن مذاکره» در ایران صحبت کرد.
1401-5-25 18:31
درباره تحریم وزیر امور خارجه دولت روحانی

چرا آمریکا ظریف را تحریم کرد؟

یک کارشناس تحریم با اشاره به تلاش آمریکا برای دیدار روحانی و ترامپ درباره علت تحریم ظریف نوشت: در واقع آمریکا میخواست با تحریم ظریف فضا را برای نقش آفرینی روحانی مهیا کرد.
1401-4-14 12:43
تحلیل یک نشریه آمریکایی

درس‌هایی که چین از جنگ روسیه و اوکراین گرفت

فارن افرز نوشت: حمله روسیه به اوکراین اعتقاد رهبران چین را تأیید می کند که آنها وارد دوران خطرناک تری می شوند و باید برای احتمال جنگ های بیشتر آماده شوند.
1401-2-29 10:22
مسعود براتی، کارشناس مسائل بین‌الملل:

نباید تیم مذاکره‌ کننده تضعیف شود

تیم مذاکره‌کننده به‌عنوان نماینده یک کشور، درحال پیگیری منافع ملی کشور است و به نظر می‌رسد تضعیف این تیم، می‌تواند منجر به وارد آمدن خسارت به منافع ملی شود.
1401-1-25 11:44
مسعود براتی:

تضمین خواستن چین و روسیه از آمریکا ثابت کرد رویکرد ایران صحیح است

کارشناس مسائل بین الملل گفت: درخواست چین و روسیه از آمریکا برای تضمین دادن درباره منافع برجام، صحت خواسته اصلی ایران را به اثبات رساند که آمریکا قابل اعتماد نیست و نشان داد مطالبه تهران یک خواسته درست و واقعی بوده است.
1400-12-16 17:42
یادداشت تحلیلی

خالی بازی راب مالی!/ چرا آمریکا برای مذاکره با ایران شرط جدید گذاشت؟

رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران شرط جدیدی برای مذاکره با ایران گذاشته است، آزاد شدن چهار آمریکایی که در ایران زندانی هستند! اما این خالی بازی آمریکا چه پشت پرده‌ای دارد؟
1400-11-4 12:58

دلایل تغییر در تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا

مسعود براتی در توییتی نوشت: ‏ریچارد نفیو از تیم آمریکا بیرون آمده و دلیلش اختلاف نظر با راب مالی بیان شده. اما به نظر می‌رسد بیشتر یک ‎دعوای زرگری باشه تا مالی روی توافق در کوتاه مدت کار کند و نفیو به همراه روزنبرگ از خزانه‌داری و کوهن از سیا، روی ‎بازپخت تحریم در میان مدت کار کند.
1400-11-2 14:07
تحلیل دور هشتم مذاکرات وین در گفتگو با کارشناس روابط بین‌الملل:

غرب با ایجاد جو روانی به نتیجه نمی‌رسد/ مردم الان نسبت به ۸ سال پیش خیلی واقع‌بین‌تر شده‌اند

مسعود براتی گفت: این‌که جامعه چه انتظاری از تیم مذاکره‌کننده دارد، حتماً در جریان مذاکرات تأثیرگذار خواهد بود و نمی‌توان اثر آن را نادیده گرفت اما مردم نسبت به گذشته واقع‌بین‌تر شده‌اند.
1400-10-9 11:08
در استقبال از دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی(5)

تبلور شجاعت مردم ایران با مطالبه انتقام سخت

ما اکنون با جامعه‌ای مواجهیم که از یک ‌طرف بی‌فایده بودن تعامل و مذاکره با آمریکا را در حافظه تاریخی خود دارد و از طرف دیگر شیرینی و شجاعت مواجه با یک ابرقدرت را چشیده است.
1400-10-6 15:45
یک کارشناس روابط بین‌الملل پاسخ می‌دهد:

چرا آمریکا بازهم ایران را تحریم کرد؟/ تحریمی بدون اثر اقتصادی با هدف جنگ روانی

مسعود براتی نوشت: آمریکا به دنبال یک تیر با دو نشان است، هم زمان بخرد تا ابزار تحریم را بازپخت کند و هم ایران را از مسیر مقاوم‌ سازی اقتصاد دور کند.
1400-9-17 12:15