فعال رسانه‌ای

ابتکار امیدوارکننده اوراق گواهی سپرده نفت در بورس انرژی چیست؟

مهدی پناهی، روزنامه نگار اقتصادی در رشته توییتی درباره گواهی سپرده نفت در بورس نوشت: با خرید اوراق نفتی در بورس انرژی، خریدار به طور فیزیکی نفت را با اقساط 36 ماهه خریده و در انبارهای وزارت نفت ذخیره می‌کند.
1401-12-22 14:10
یادداشت تحلیلی؛

چرا داریم ترور رسانه‌ای می‌شویم؟

بهزاد قبادی، خبرنگار درباره علل مغلوب شدن در فضای رسانه‌ای نوشت: اخبار دروغ و اظهار نظرهای خلاف واقع مسئولین از جمله دلایل سواستفاده در فجازی است.
1401-12-11 13:26

جوگیری جمعی در سوگ توله یوز از دست رفته!

جواد شیخ الاسلامی، خبرنگار و فعال رسانه‌ای در استوری اکانت شخصی خود درباره تلف شدن توله یوز ایرانی و واکنش سلبریتی‌ها نوشت: جسارت به دوستان نباشد، اما 99 درصد کسانی که دارند برای پیروز سوگواری می‌کنند و آه و ناله شاعرانه درباره نابود شدن امید جمعی ما سر می‌دهند، چیزی از پیروز و پروژه پشتیبان تولد در اسارت نمی‌دانند.
1401-12-9 15:08
به روایت حمید رسایی؛

فیلم/ چرا مهراب قاسم‌خانی سامانه ثنا ندارد؟/ افشاگری رسایی علیه نویسنده سینما و تلویزیون

حمید رسایی، نماینده سابق مجلس در پی شکایت از محراب قاسمخانی گفت: محراب قاسمخانی که انواع تهمت‌ها و توهین‌ها را به حکومت ایران کرده است حتی سامانه ثنا هم ندارد!
1401-12-3 13:45
یادداشت تحلیلی؛

آرزوی شما، واقعیت زلنسکی / تجاوز آمریکا به ملت و پرچم اوکراین به روایت تصویر!

محمد زعیم‌‎زاده، فعال رسانه‌ای در یادداشتی تحلیلی درباره زلنسکی نوشت: عکسی که از زلنسکی می‌بینید نشان از تجاوز آمریکا به یک ملت، به یک پرچم و یک آیین است.
1401-12-2 08:40
جهت پرس بررسی می‌کند

ماجرای دریافت عوارض سالیانه از قبور چه بود؟

یکی از سایت‌های خبری اصلاح‌طلبان امروز خبری با مضمون اینکه شهردار قصد دارد بخشی از هزینه‌های خود را با دریافت عوارض سالیانه از قبور تامین کند، پخش شد و اما واقعیت ماجرا چه بود؟
1401-11-16 16:07
با توجه به بی‌میل شدن چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری

کسانی که می‌گفتند ایران مستعمره چین شده است، پاسخ بدهند!

مهدی پناهی نوشت: آمار سرمایه‌گذاری در ایران حکایت از بی‌میل شدن چین دارد، آنان که میگفتند ایران مستعمره چین شده، چه پاسخی برای این فرصتسوزی دارند؟
1401-11-10 15:38

شاهکار متخصصان ایرانی در تولید دستگاه تشخیص بافت سرطانی!

محمد اکبرزاده، خبرنگار و فعال رسانه‌ای درباره تولید دستگاه تشخیص بافت سرطانی در توییتر نوشت: خبر خوب اینکه یک تیم از جراحان متخصص هندی به ایران اومدن تا با دستگاه (CDP) و نحوه کار باهاش آشنا بشن، کار این دستگاه تشخیص دقیق نواحی درگیر در جراحی سرطان است.
1401-10-19 13:31
یادداشت تحلیلی؛

بسیج مساجد و اعتراضات مردمی!

جمال یزدانی، خبرنگار و فعال رسانه‌ای در یادداشتی درباره اعتراضات نوشت: اگر مردم می دانستند که مسجد می تواند در زندگی شان موثر باشد به خیابان نمی‌آمدند.
1401-10-8 12:18

چرا سلبریتی‌ها از منع ورود زنان افغانستانی به دانشگاه حرفی نمی‌زنند؟

مهدی پناهی، رونامه نگار و فعال رسانه‌ای درباره اعتراضات مردم بعد از فوت مهسا امینی نوشت: معترض بودن مردم ایران را نمی‌توان انکار کرد اما صحنه‌گردانی و هدایت اتفاقات اخیر در بیرون از مرزها هم غیرقابل انکار است. وگرنه چگونه حتی سلبریتی‌ها جهانی هشتگ مهسا امینی را ترند کردند اما امروز ککشان از منع ورود زنان افغانستان به دانشگاه هم نگزید؟ فتامل یا انقلابیون!
1401-10-3 08:36
اثر اغتشاشات بر معیشت مردم

چرا قیمت دلار به ۴۰ هزار تومان رسید؟

اثر اقتصادی اتفاقات اخیر در ایران غیرقبل کتمان است. هرچند تهدید حمله سایبری به شبکه بانکی و درخواست برای خروج پول از بانک‌ها توسط معترضان اثر واقعی ندارد اما نمیتوان انکار کرد میل طبقه متوسط خرد بورژوا برای مهاجرت بیشتر شده است.
1401-9-27 12:08

ماجرای درخواست مجیدرضا رهنورد برای نماز و قرآن نخواندن و شادی کردن سر قبرش چیست؟

مهدی پناهی، روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای در رشته توییتی به تبیین ماجرای درخواست مجیدرضا رهنورد، قاتل دو جوان مشهدی مبنی بر اینکه بعد از اعدام سر قبرش نماز و قرآن نخوانند، پرداخت.
1401-9-26 12:54
یادداشت تحلیلی؛

توییتر چگونه بایدن را از شکست در مقابل ترامپ نجات داد؟

داستان "انتشار مذاکرات توییتر و تیم انتخاباتی بایدن" در موضوع لپ‌تاپ پسر بایدن خیلی زود بین انبوه خبرها گم شد اما ماجرا چه بود؟
1401-9-17 12:15

ضرب و جرح صرفا برای ظاهری مذهبی!

یکی از فعالان رسانه‌ای درباره حادثه‌ای که در مراسم تدفین مهران سماک رخ داده بود، نوشت: تو مراسم تدفین مهران سماک یه نفرو بخاطر ظاهرش فکر می‌کنن بسیجیه و تا سر حد مرگ با چاقو و سنگ می‌زننش و به رسم پدرای یزیدی‌شون لباسش رو درمیارن و توی فیلم چندتا هند جگرخوار بالا سرش داد می‌زنند!
1401-9-12 16:51

مگر فارس و رسانه‌های انقلابی دروغ‌گو نبودند!؟

کبری آسوپار فعال رسانه‌ای درباره لو رفتن بولتن‌های محرمانه خبرگزاری فارس نوشت: آنهایی که فارس و رسانه‌های انقلابی را و بولتن‌های نهادهای نظام را دروغ‌گو می‌دانستند، حال ذوق‌زده انتشار همان بولتن‌ها از همان منابع‌اند و خبرشان همان‌ها شده است. علاوه بر این، از کجا که همه مکتوبات منتشرشده، همانی‌ست که از هک فارس بدست آورده‌اند و خود در آن دخل و تصرف نکرده‌اند؟
1401-9-10 19:57