جنگ تحمیلی

کارشناس مسائل بین الملل:

به نام سفارت؛ به کام جاسوسی/ سرانجام این لانه جاسوسی چه خواهد شد؟

کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد که رفتار سفرای آلمان، فرانسه و انگلیس نشان دهنده هماهنگی تروئیکای اروپا برای جمع‌بندی فتنه جدید ضدایران است.
1401-10-27 09:22
فرزند ایران؛

فیلم/ اولین مجتهدی که به میدان جنگ رفت، آیت الله حیدری ایلامی

عبدالرحمان حیدری ایلامی از مجتهدان معاصر استان ایلام و عضو مجلس خبرگان رهبری از ایلام بود.وی هم چنین در سازماندهی مقاومت مردم در برابر تجاوز عراق به خاک ایران نقش و حضور فعالی داشت و اولین ستاد جذب و هدایت کمک‌های مردمی را راه‌اندازی کرد.
1401-10-12 15:22

ناشنیده های آشکار عملیات کربلای چهار

جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم بعث عراق علیه ملت ایران که با پشتیبانی غرب و شرق از ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ آغاز و در سوم شهریور ۱۳۶۷ پایان یافت، یکی از سخت ترین و حساس ترین مقاطع تاریخی ایران معاصر بود که هنوز نکات و ناگفته های پنهان زیادی در پس رویدادهای خود دارد.
1401-10-6 14:03
سخنگوی دولت:

موقتی بودن بازار کاذب ارز/ از ناامنی خیابانی ناامید شده و آن را به اقتصاد کشانده‌اند

سخنگوی دولت با بیان اینکه بازار کاذب ایجاد شده در حوزه ارز موقتی است، تاکید کرد: دشمنان از ناامنی‌های خیابانی ناامید شده و تلاش می‌کند با سوق دادن آشوب‌ها و ناامنی‌ها به عرصه اقتصاد به مردم ضربه بزند.
1401-10-4 21:29
معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش:

زیردریایی‌های فوق سنگین به نیروی دریایی ایران اضافه می‌شود

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توسعه و پیشرفت چشمگیر تجهیزات ارتش در دریا و آب‌های آزاد، گفت: به زودی زیردریایی‌های فوق سنگین به نیروی دریایی راهبردی ارتش اضافه خواهد شد.
1401-9-11 16:10

اجتماع تهرانی‌ها علیه مداخلات آلمان در اغتشاشات اخیر

جمعی از مردم و ایثارگران ۸ سال جنگ تحمیلی در اعتراض به اقدامات مداخله‌ جویانه دولت آلمان و نقشی که سفارتخانه آن کشور در اغتشاشات اخیر داشت، روبه‌روی ساختمان این سفارت تجمع کردند.
1401-8-10 12:20
سرلشکر صفوی:

نیروهای مسلح و پلیس اجازه خدشه‌دار شدن امنیت کشور و مردم را نمی‌دهند

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا امنیت را ضامن تداوم پیشرفت‌های راهبردی کشور و آسایش مردم دانست و تاکید کرد: نیروهای مسلح و پلیس مقتدر اجازه نخواهند داد امنیت درون زا و پایدار کشور و مردم عزیز ایران برابر فتنه دشمنان خدشه دار شود.
1401-7-18 14:08

فروش سر ۱۴ نوجوان ایرانی توسط گروهک کومله

وحید یامین پور در صفحه توئیتر خود ماجرای دردناکی را در خصوص جنایات گروهک تروریستی کومله در دوران جنگ تحمیلی روایت کرده است :
1401-7-7 17:08
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا:

قدرت رهبری انقلاب اسلامی درحال گسترش است

رحیم صفوی گفت: قدرت بر مبنای فرهنگ و اقتصاد از غرب عالم درحال حرکت به شرق عالم است، در شرق عالم چین، هند روسیه و ایران یک قدرت جدید را تشکیل می‌دهند که این قدرت در پیمان شانگهای مشاهده می‌شود.
1401-7-6 21:17
به مناسبت هفته دفاع مقدس باز نشر شد؛

درباره اولین پیروزی در جبهه چیزی شنیده بودید؟

در روز سوم جنگ، طی یک درگیری سخت، پاسگاه شلمچه آزاد می‌شود و نیروهای خودی به تعقیب دشمن می‌پردازند، سپس پاسگاه شلمچه عراق را نیز تصرف می‌کنند و پرچم جمهوری اسلامی را بر فراز این پاسگاه به اهتزاز درمی‌آورند.
1401-7-2 10:11
فرمانده هوانیروز:

دستاوردهای هوانیروز مرهون تجارب دفاع مقدس است

امیر قربانی، فرمانده هوانیروز با اشاره به نصب همه امکانات بالگردهای پیشرفته دنیا بر روی بالگردهای ارتش گفت: هوانیروز امروز با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعت دفاعی قادر به تولید بالگرد است.
1401-7-2 09:29
امام خامنه‌ای:

صیانت از کشور با مقاومت به‌دست می‌آید نه تسلیم

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه نسل جدید خیلی از مسائل دفاع مقدس را نمی‌داند، فرمودند: باید کاری کنیم نسل امروز هم این حوادث را بداند.
1401-6-31 08:32
سرلشکر باقری:

اجازه نمی‌دهیم دوران دفاع مقدس به فراموشی سپرده شود

رئیس ستادکل نیروهای مسلح: خود را موظف می‌دانیم تاریخ دفاع مقدس را از هرگونه دروغ و انحراف مصون داشته و اجازه ندهیم که آن دوران پرافتحار به فراموشی سپرده شود.
1401-6-30 11:47
یک فعال رسانه و کنشگر اجتماعی در یادداشتی نوشت:

ارتباطات اربعینی؛ عراقی‌ها و ملاحظاتی برای ایرانی‌ها

علیرضا کمیلی، کنشگر اجتماعی درباره حماسه اربعین نوشت: ایران بعد از عراق دومین کشور پر تعداد زوار اربعین است که بعد از 8 سال دفاع مقدس ارتباط خوبی بین دو کشور برقرار شده است.
1401-6-15 19:38
کارشناس مسائل بین الملل:

فرصت‌های دیپلماتیک ایران در برجام دارد کم می‌شود

یک کارشناس مسایل بین‌الملل درباره تشدید فشارها از سوی آمریکا و اروپا به ایران برای اتخاذ تصمیم در رابطه با مذاکرات هسته ای و برجام گفت: پنجره دیپلماسی بسته نمی‌شود، اما فرصت های دیپلماتیک ایران دارد کم می‌شود. ما شاهد هستیم که طرف مقابل درحال تشدید فضا علیه ایران است و آرام آرام دارند با هم متحد می شوند.
1401-5-3 08:36