fatf

FATF؛ بهانه‌ای برای عدم تلاش در دور زدن تحریم‌های نفتی بود

چه کسانی از افزایش ۴۰درصدی صادرات نفت در دولت سیزدهم نگران شدند؟

با اظهارات رئیس بانک مرکزی دولت قبل در تأیید افزایش درآمدهای ارزی کشور در دولت جدید، بی اساس بودن بهانه‌هایی همچون FATF در افزایش صادرات نفت و بازگشت منابع ارزی هویدا شد.
1400-10-25 22:18
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت:

در دولت قبل واکسن وسیله‌ای شده بود تا مردم تحت فشار قرار بگیرند و FATF و برجام را قبول کنند

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت گفت: در دولت قبل واکسن وسیله‌ای برای کار‌های سیاسی شده بود که مردم تحت فشار قرار بگیرند که بعضی از مسائل مانند FATF و برجام را قبول کنند، اما با روی کار آمدن دولت جدید به سرعت واکسن وارد کشور شد.
1400-10-12 19:59

نقل قول از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره احتمال بررسی لوایح FATF صحت ندارد

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: نقل قول از محمد باقر ذوالقدر درباره احتمال بررسی لوایح FATF پس از توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها صحت ندارد.
1400-10-10 15:26

تذکر نماینده مجلس درباره گزارش سفارشی معاونت اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس در حمایت از عملکرد دولت یازدهم

زمان انتشار گزارش‌های معاونت اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس و ادبیات خاص آنها به خوبی نشان داد که این گزارش‌ها صرفا در راستای حمایت از روحانی در انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه تهیه و منتشر شده است.
1400-8-26 13:41
تحلیلگر مسائل اقتصادی:

فیلم/ وقتی با وجود تحریم مبادله اقتصادی انجام نمی‌شد، FATF به چه دردی می‌خورد؟

دکتر رضا غلامی بیان کرد: پذیرش FATF یعنی پذیرش قوائدی که قابل رصد و شفاف باشد. وقتی به دلیل تحریم اصلا تبادلی انجام نمی‌شود، FATF چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ FATF موضوع ما نیست، موضوع اصلی اقتصاد ما رفع تحریم است.
1400-8-22 22:09

دستورالعمل تازه FATF این هفته منتشر می‌شود

کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF)، دستورالعمل‌های به‌روز شده خود در زمینه بخش رمزارزها را منتشر خواهد کرد و احتمالا استیبل کوین‌ها، سیستم‌ عامل‌های همتا به همتا ، توکن‌های‌ غیرقابل معاوضه و اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز را هدف قرار خواهد داد.
1400-8-4 11:10

پایان ماه‌عسل FATF با ترکیه

ترکیه تصمیم گروه اقدام مالی بین المللی (FATF) برای قرار دادن نام این کشور در فهرست خاکستری را تصمیمی ناعادلانه توصیف کرد.
1400-7-30 17:57
ورود کارگروه ویژه اقدام مالی به فناوری‌های نوین مالی

شوک FATF به بازار رمزارزها / ریسک دارایی های مجازی و سرمایه گذاری در آن‌ها سنجیده خواهد شد

کارگروه ویژه اقدام مالی به زودی راهنمای بازبینی شده خود در مورد ارزهای دیجیتالی را منتشر خواهد کرد.
1400-7-30 16:54
مسعود پزشکیان:

رسانه‌ها حق ندارند اخبار دارایی‌های شخصی من را منتشر کنند

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: اخبار شخصی یک مسئولی که جرمی مرتکب شده را باید به دادگاه ارائه کرد ولی اخبار دارایی‌های شخصی من را رسانه‌ها حق ندارند منتشر کنند مگر آن‌که خودم بخواهم.
1400-7-28 10:03
رییس سازمان توسعه تجارت:

عدم رعایت FATF در روسیه برای ما فرصت است/ ادامه رایزنی‌ها با طالبان برای توسعه تجارت/ آغاز همکاری با بانک‌های کوچک خارجی

رییس سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: در مورد صادرات به روسیه، کالای صادراتی اصلی ما حوزه میوه و تره‌بار است، آنجا اصلا قانون FATF وجود ندارد ما باید فرصتی را ایجاد کنیم که تاجر ایرانی بتواند به بهترین نحو کالای خود را بفروشد.
1400-7-19 14:04
خطیب‌زاده:

امیرعبداللهیان فردا عازم نیویورک/ با هیئت آمریکایی دیدار نمی‌کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این‌که امیرعبداللهیان فردا عازم نیویورک خواهد بود، گفت: وزیر خارجه با همه وزرای خارجه ۱+۴ ملاقات‌های دوجانبه خواهد داشت، ولی تا الان تصمیمی درباره برگزاری نشست ایران و ۱+۴ اتخاذ نشده است
1400-6-28 12:34
تحلیلگر مسائل اقتصادی:

دستگاه قضایی همه کسانی که واردات واکسن را به FATF ربط دادند بازخواست کند/ دولت‌ مردان گذشته برای به دست آوردن دل آمریکا به کشور ضربه زدند!

دکتر بیژن عبدی گفت: دولتمردان در دولت گذشته نه تنها در موضوع واردات واکسن، بلکه در مسئله برجام فرصت سوزی کردند.
1400-6-27 17:57

فیلم/ رسوایی جدید علی مطهری!

دی ماه سال گذشته علی مطهری بیان کرده بود که تا FATF را امضا نکنیم واردات واکسن غیر ممکن است، این درحالیست که طی هفته های اخیر واردات واکسن به بیش از 33 میلیون دز رسید اما اخیرا مطهری در واکنش به این رسوایی گفته است: وقت ندارم توضیح بدم!
1400-6-24 16:33

واردات واکسن و رسوایی جدید برای دولت روحانی

دولت روحانی تلاش‌هایی برای واردات واکسن انجام داد و نتیجه 7 ماه تلاش این دولت برای واردات واکسن، واردات حدود 25 میلیون دُز واکسن بود.
1400-6-24 12:44